Filmag horor 17 – Hlasy ze záhrobí

S pořadovým číslem 17 v řadě horor Filmag přinese 20. srpna 2008 titul Hlasy ze záhrobí. Za 39,– Kč předposlední film italského mága hnusu Lucia Fulciho.

Protože „běžné“ zdroje včetně domovských stránek Řitka video v podávání informací o tomto filmu selhávají, využijme recenze z Filmagu 7/2008, kde na stránkách 86 a 87 vyšel rozsáhlý materiál, věnovaný právě Fulcimu.

Když za záhadných okolností umře hodně bohatý chlápek, je to vždy důvod k pochybnostem o přirozenosti smrti. No a když umře na extremní krvácení, je celkem jasno, někdo ho sejmul…

Tentokráte máme co dělat s temnou, mysteriozní detektivkou, ve které se pátrá po vrahounovi onoho milionáře. Ten, ač mrtvý, si rád povídá se svou dcerkou a nutí ji, aby našla strůjce jeho smrti a vypořádala se s ním. Téma zajímavé, leč nahony vzdálené slavným Fulciho flákům, které jsou plné vnitřností, krve a oživlých mrtvol. Producenti si toho byli vědomi a tak poprosili Mistra, aby film trochu přikořenil. A tak se z obyčejné detektivky stává podivný mišmaš, ve kterém se objevují velmi detailní záběry na hnijící boháčovo tělo, případně prostřihy na hromady zombie. To vše dělané s láskou a v nádherném snovém stylu, který Fulcimu tak seděl. Bohužel celé to pohromadě nedrží tak, jak by si autor představoval a jde tak spíš o sled scén, než o plyně se linoucí detektivní příběh.

Tolik citace z článku Romana Kroufka.

A na doplnění ještě něco ze zahraničních zdrojů.

Dokud byl podnikatel a milionář Giorgio Mainardi naživu, byl to násilník, chamtivý, ale dovedný obchodník a rád měl jen svou dceru Rosy. Po jeho smrti se právě ona stala dědičkou, což velmi nelibě nese zbytek rodiny – její nevlastní matka a její syn. Giorgio se však začne v nočních můrách příbuzných vracet zpět. Chce po své dceři, aby pravda byla objevena, protože někdo z příbuzných mu namíchal aperitiv s ledem z kousků skla, které zapříčinily jeho smrtelné vnitřní krvácení. A vypadá to, že motiv měl každý…

A když je k dispozici už i oficiální znění:

Naše projevy jsou svázány se vzpomínkami, které si na nás uchovávají ti, kteří nás milují… Anebo nenávidí. Předposlední film mistra brakových hororů LUCIA FULCIHO nás seznamuje s rodinou multimilionáře Mainardiho, který v úvodu záhadně umírá na vnitřní krvácení. Po sobě zanechává tučné dědictví, a tak je brzy jasné, že o přirozené smrti nemůže být řeč. V okruhu podezřelých jsou všichni nejbližší příbuzní a Mainardiho duch nedá pokoj, dokud se nedozví skutečnou pravdu. Jeho hlas ze záhrobí nakonec dovede odvážnou dceru Rosy k děsivému závěru. 

Žánr: Drama / Horor / Mysteriozní
Země původu: Itálie
Rok vzniku: 1991
Délka: 87 minut (sestříhaná verze 62 minut)
Původní název: Voci dal profondo / Voices From Beyond
Světová premiéra: 1. března 1994
Režie: Lucio Fulci
Scénář: Lucio Fulci, Piero Regnoli, Daniele Stroppa
Produkce: Antonio Lucidi, Luigi Nannerini
Hudba: Stelvio Cipriani
Kamera: Alessandro Grossi
Společnost: Executive Cine TV, Scena Group
Natáčeno: Florencie, Toskánsko, Itálie
Hrají: Duilio Del Prete (Giorgio Mainardi), Karina Huff (Rosy Mainardiová), Pascal Persiano (Mario Mainardi), Lorenzo Flaherty (Gianni, nápadník Rosy), Bettina Giovannini (Lucy Mainardi), Frances Nacman (macecha Giorgoho, Hilda Mainardi), Paolo Paoloni (otec Giorgiho, děda Mainardi), Sacha Maria Darwin (chůva Dorrie), Antonella Tinazzo (Rita), Damiano Azzos (David Mainardi), Rosa Maria Grauso (zdravotní sestra)

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 italsky, česky (až po volbě Přehrát)
Titulky: česky
Obraz: barevný 4:3 (1,33:1)
Bonus: z naší nabídky
Příští týden nás čeká opět Lucio Fulci a jeho Koncert hrůzy!