Filmag 2006/07 – Hlas smrti, Lovec démonů

Neuběhl ještě ani měsíc a staronový časopis Filmag vychází podruhé! A jako přílohy má u sebe přibaleny tyto thrillery: „Hlas smrti“ (White Noise) a „Lovec démonů“ (Frailty). Druhé číslo FILMAGu již v prodeji!

Druhé číslo FILMAGu přináší navíc kromě kompletního přehledu DVD premiér a DVD příloh nejedno překvapení. Třeba lístky do kina. A to zdaleka není všechno. Druhý FILMAG přináší možnost jak dokonce ušetřit několik desítek litrů – samozřejmě že ne vody, ale korun. A to se vyplatí, jak vyřvávají zasloužilí matadoři teleshopingů v čele s Horstem Fuchsem (ano to je ten kultovní pán co nechal pokakat auto holuby, aby ukázal že jejich bobance jsou proti novému čistícímu prostředku prd). Blízko jsou i přípravy k zahájení předplatného, start premiérové řady DVD přílohy a další várka výhodných slevových kupónů a překvápek, která se boudou s dalšími a dalšími čísli měnit.

Hlas smrti
Na světě existuje téměř 7 miliard audio a video zařízení s možností záznamu. Každé z nich je vstupní bránou…

Jonathan Rivers (Michael Keaton) je úspěšným architektem s krásnou ženou, spisovatelkou Annou, milujícím synem Mikem a dalším dítětem na cestě. Žije spokojeně do té chvíle, než do jeho života zasáhne tragédie. Anna se ztratí cestou do práce a později je nalezena utonulá v řece. Jonathan, šílený žalem, se odstěhuje a úzkostlivě se straní všech přátel a zbytku rodiny. Tajemný vědec Nicolas Elia přesvědčí Jonathana, že Anna vysílá signály „ze záhrobí“ pomocí televizní obrazovky a rádia. Jonathan poslechne jeho rady a s pomocí nových přátel Raymonda Price a Sarah Tate se pokusí navázat spojení s manželkou. Bezděčně tak otevře dveře do jiného světa. Netuší, co tím způsobí: mrtví teď mají možnost zmocnit se ho.

Žánr: Thriller
Režie: Geoffrey Sax
Hrají: Michael Keaton, Deborah Unger, Ian McNeice, Mike Dopud
Rok vzniku: 2005
Zeme původu: Kanada, USA, Velká Británie
Bonusy: Slyšet znamená uvěřit – skutečná EVP setkání, Navázání kontaktu: Experti EVP, Jak si zahrát zesnulého
Obraz: 16:9, PAL, barevný
Zvuk: česky 5.1, anglicky 5.1
Titulky: české
Přístupnost: 15
Region: 2
Délka: 94 minut

Lovec démonů
Vzrušující příběh šílenství a živelného zla, který vás nechá v nejistotě do posledního okamžiku (James Cameron).

Agenta FBI Wesleyho Doylea (Powers Boothe) během vyšetřování série vražd v Texasu vyhledá mladík (Matthew McConaughey), který se představí jako Fenton Meiks a který tvrdí, že zná identitu hledaného sériového vraha nazývaného „Ruka boží“. Byl jím jeho bratr Adam, který zavraždil řadu lidí a potom sám sebe. Sebevrahův tragický osud je však jen částí příběhu navenek obyčejné rodiny Meiksových, který se začal dramaticky měnit před více než dvaceti lety.

Ovdovělý, hluboce věřící otec Meiks (Bill Paxton) láskyplně vychovává své dva syny – dvanáctiletého Fentona (Matthew O’Leary) a devítiletého Adama (Jeremy Sumpter). Jednoho dne jim však oznámí, že ho navštívil anděl a uložil mu zničit „démony“ – konkrétní, navenek obyčejné muže a ženy, kteří chodí po světě, aby šířili smrtící zlo. Adam se ochotně připojuje k otcově tajnému „božímu dílu“ a pokračuje v něm i po jeho smrti. Fenton však pochybuje o otcově příčetnosti a začíná váhat, zda nemá zradit ty, které miluje, a pokusit se zastavit je v naplňování jejich vražedného plánu. Agent Doyle se rozhodne ověřit mladíkovu výpověď a vydává se po stopách pravdy a lži skryté v osudech rodiny Meiksových. Na konci jeho pátrání však na něj (a především na diváka) čeká šokující odhalení

Nevšední thriller s hororovými prvky je režijním debutem herce Billa Paxtona (Apollo 13, Twister, Titanic).

Žánr: Thriller, Mysteriózní
Režie: Bill Paxton
Hrají: Bill Paxton, Matthew McConaughey, Powers Boothe, Luke Askew, Cynthia Ettinger, Jeremy Sumpter
Hudba: Brian Tyler
Námět: Brent Hanley
Kamera: Bill Butler
Kostýmy: April Ferry
Produkce: David Kirschner
Rok vzniku: 2001
Zeme původu: USA, Německo, Itálie
Obraz: 16:9, PAL, barevný
Bonusy: Film o filmu, trailer, fotogalerie
Region: 2 (Evropa)
Délka: 100 minut
Obraz: 16:9, PAL, barevný
Zvuk: česky 5.1, anglicky 5.1
Interaktivní menu