Bontonfilm – Čtyřlístek – Ve službách krále

Společnost Bontonfilm posílá v neděli 20. října 2013 do trafik za 149,- Kč český animovaný film Čtyřlístek – Ve službách krále. Konečně celovečerní verze oblíbeného komixu Čtyřlístek!

Oblíbené postavičky poprvé na filmovém plátně!

Král Rudolf II. v nesnázích! Kámen mudrců v nepovolaných rukou a ledová zkáza na krku! S tím vším si musí poradit Čtyřlístek na filmovém plátně!

Malý výlet do Prahy nabídne Čtyřlístku úžasné setkání – na Karlově mostě je nejdříve přepadne obživlý lev ze sochy Bruncvíka, který je pak zavede do podzemních chodeb pražského Hradu, kde se setkají se samotným císařem Rudolfem! Ten podnikl cestu časem z minulosti do přítomnosti, protože podle předpovědí věhlasných císařských astrologů jenom Čtyřlístek může získat císaři zázračný kámen mudrců a zachránit tak císaři život i korunovační klenoty, o které usiluje proradný alchymista Kelly.

A tak se rozběhne kolotoč neuvěřitelných střetů, konfliktů a peripetií, Fifinka, Myšpulín, Piňďa a Bobík se dostanou i na císařský dvůr, kde jim doslova půjde o život… Ale nebyl by to Čtyřlístek, kdyby díky svému důvtipu a vynalézavosti nevyřešil všechny nástrahy i nečekané překážky a nezachránil nejen císaře, korunovační klenoty ale i celou zeměkouli od návratu do doby ledové. Císař Rudolf se vrací do minulosti sice bez kamene mudrců, ale moudřejší o poznání, že přátelství a odvaha jsou cennější než zlato.

 

Filmový příběh nabízí dobrodružtsví, napětí, nebezpečí, ale i spoustu legrace, jak jsme u Fifinky, Myšpulína, Bobíka a Pindi zvyklí!

Populární komiksový seriál ČTYŘLÍSTEK oslavil letos už 40 let od svého „narození", prvního vydání kresleného příběhu autora a výtvarníka Jaroslava Němečka. Teprve nyní se však Fifinka, Myšpulín, Piňďa a Bobík dostávají na filmové plátno – a to v dobrodružném příběhu autorů Josefa a Hany Lamkových, dynamickém, vtipném, moderním se spoustou humorných a gagových situací, nečekaných zápletek a překvapení.

Na csfd.cz jen 51 procent: Velké očekávání a velmi rozpačitý výsledek.

Zadní strana 

Žánr: Animovaný / Fantasy / Rodinný / Komedie

Země původu: Česká republika

Rok vzniku: 2013

Délka: 88 minut

Kinopremiéra v ČR: 13. června 2013

Režie: Michal Žabka

Námět: Jaroslav Němeček

Scénář: Josef Lamka, Hana Lamková, Miloš Šmídmajer, Bohumila Zelenková

Produkce: Miloš Šmídmajer

Hudba: Ondřej Soukup

Střih: Luděk Hulec

Společnost: Bio Illusion

Hlasy: Ivan Trojan (Myšpulín), Tereza Bebarová (Fifinka), Ondřej Brzobohatý (Pinďa), Bohdan Tuma (Bobík), Václav Postránecký (král Rudolf II), Vladimír Brabec (Sendivoj), Jan Přeučil (Zimozel), Jiří Lábus (Kelly), Miroslav Táborský (komoří), Petr Rychlý (Tycho de Brahe), Anna Brousková (reportérka Kateřina Hvozdíková), Zlata Adamovská (Stříbrná), Lucie Bílá (zdravotní sestra), Kryštof Hádek (Lojzík), Martha Issová, Vladimír Javorský, Ota Jirák (lev Aurix), Tomáš Juřička (Franta), Gabriela Osvaldová (doktorka Malebná), Martin Písařík (Tonda), a další

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 5.1 česky, slovensky

Titulky: česky pro neslyšící, anglicky

Obraz: barevný PAL 16:9

Bonus: upoutávky, film o filmu, reportáž z nahrávání hudby a fotogalerie