Magic Box – Vesmírné zázraky (kolekce 4 DVD)

V seznamu toho, co společnost Magic Box posílá v pátek 8. listopadu 2013 do trafik, zvečera přibyl ještě za 299,- Kč komplet 4 DVD Vesmírné zázraky, který ovšem podle webu vydavatele aktuálně není skladem (z čehož mi vyplývá, že jde zřejmě o doprodej).

Kolekce obsahuje tyto dokumenty Asteroidy: Drtivý dopad, Vesmírné pátrání – Komety: cíl Země, Vesmírné pátrání – Mimozemská džungle a Vesmírná výprava: Osamělá odysea.

 

Asteroidy: Drtivý dopad

Ohnivé nebe! Asteroidy a komety: Milióny těchto "zbloudilých kulek" každý rok prolétnou oblohou a tuny malých meteoritů útočí na naši planetu! Zhruba před 65 milióny lety zmizeli z povrchu Země dinosauři – mnoho lidí věří, že to byl následek obrovské kosmické kolize. Mohlo by se něco podobného opakovat? Náraz asteroidu širokého jen 1,5 kilometru by podle vědců mohl způsobit globální katastrofu. Připojte se k výjimečným geologům Eugenovi Shoemakerovi a jeho ženě Carolyn, kteří změnili nebeskou mapu objevením více něž 30 komet a stovek asteroidů. Teď, když víme, že tam někde jsou, dokážeme se ubránit? Noční obloha skrývá klíč k tomuto tajemství. ASTEROIDY mohou kdykoliv zopakovat DRTIVÝ DOPAD.

Žánr: Dokumentární

Země původu: USA

Rok výroby: 1997

Délka: 112 minut

Formát obrazu: 4:3

Poměr stran obrazu: 1.85:1

Zvuk: mono anglicky, 2.0 česky

Titulky: česky

 

Vesmírné pátrání – Komety: cíl Země

Komety, dávní svědkové vzniku naší sluneční soustavy, v lidech už od pradávna budí strach i úžas. Dnes nám tihle ledoví obři nabízí unikátní pohled na zrod planet a života. Epizoda Komety: cíl Země podrobně dokumentuje zákulisí experimentů, které mají vědcům pomoci nejen poodhalit tajemství počátků vesmíru, ale také sledovat rizika střetu naší planety s některým z těchto "globálních zabijáků".

Žánr: Dokumentární

Země původu: USA

Rok výroby: 2010

Délka: 50 minut

Formát obrazu: 16:9

Poměr stran obrazu: 1.85:1

Zvuk: 2.0 anglicky, česky

Titulky: česky

 

Vesmírné pátrání – Mimozemská džungle

Žijí u vás na dvorku mimozemšťané? Někteří uznávaní vědci o tom jsou přesvědčení. National Geographic vás zve do světa technologické dokonalosti SETI (Hledání mimozemské inteligence), kde astronomové, astrofyzikové a astrobiologové ve vesmírných dálkách i v blízkém okolí hledají nové podoby života. Zkoumáme organismy, které dokáží přežít v těch nejnevlídnějších podmínkách na naší Zemi, ať už se jedná o extrémní zimu nebo vysokou radiaci. Na základě tohoto výzkumu si pak vytvoříme představu o druzích organismů, které by mohly obývat další planety sluneční soustavy. Ve filmu MIMOZEMSKÁ DŽUNGLE navštívíme sedm lokalit, kde by podle vědců mohly číhat mimozemské organismy. Počítačová animace vám jednotlivé světy ukáže v úchvatných detailech a můžete si představovat, jak by takový mimozemský život mohl vypadat a jaké by byly jeho šance na přežití.

Žánr: Dokumentární

Země původu: USA

Rok výroby: 2007

Délka: 52 minut

Formát obrazu: 16:9

Poměr stran obrazu: 1.85:1

Zvuk: 2.0 anglicky, česky

Titulky: česky

 

Vesmírná výprava: Osamělá odysea

Jak si asi člověk připadá, když ho vystřelí do vesmíru? Jaké to je cestovat rychlostí 28 tisíc kilometrů za hodinu. Cítit trojnásobek gravitační síly a pak se najednou vznášet ve stavu beztíže? Vydejte se spolu s námi do zákulisí pilotované lodě na ruském kosmodromu Bajkonur. Poznáte tři pasažéry na lodi: kosmonauta, astronauta a vesmírného turistu, kteří právě dokončují přípravu na pobyt ve vesmíru. Uvidíte, jak chystají obrovskou loď Sojuz na cestu. Strávíte celý den s hlavním vedoucím letového provozu v řídícím středisku. Přidejte se k nám a my Vás odvezeme za hranice tohoto světa… a pak zase zpátky.

Žánr: Dokumentární

Země původu: USA

Rok výroby: 2005

Délka: 52 minut

Formát obrazu: 16:9

Poměr stran obrazu: 1.85:1

Zvuk: 2.0 anglicky, česky

Titulky: česky