Filmag zábava 14 – Útok na ponorku

V pátek 8. srpna 2008 v rámci Zábavy přichystal Filmag vydání titulu Útok na ponorku za 39,– Kč. Na peněženky se pokouší zaútočit Michael Dudikoff jako expert amerického námořnictva (a za týden hrozí pokračování).

Nejnovější vojenská jaderná ponorka Ulysses vyplouvá na pravidelné cvičení do Indického oceánu (jiné zdroje uvádějí ponorku jako ruskou a ještě k tomu Odysseus). Posádka se vydá zachránit oběti údajné lodní katastrofy, celá akce se ale zdramatizuje, když místo záchrany obětí ponorku obklíčí skupina teroristů. Ti ji zadrží a předají irácké vládě.

Záchranou může být jen a pouze bývalý námořník, nyní expertní konzultant James Carter (podle jiných zdrojů Zach Silver, což ale neodpovídá imdb), protože na palubě ponorky se nachází prototyp smrtící nukleární zbraně, která může v průběhu krátké chvíle zničit celou planetu. Podaří se Carterovi v této bezvýchodné situace najít řešení a zachránit Zemi před hrozící katastrofou?

O úrovni filmu vypovídá i ta skutečnost, že pokračování s pořadovým číslem 2 a podtitulem Klamný cíl je všech českých zdrojích popsáno zcela stejným textem…

Oficiální text:
Expert amerického námořnictva James Carter přichází na palubu nejnovější ruské vojenské ponorky Odyssea, která vyplouvá na pravidelné cvičení do Indického oceánu. Celá akce se zdramatizuje, když ponorku obklíčí skupina teroristů, zadrží ji a předají irácké vládě. Zděšení však zavládne, když se na palubě ponorky najde prototyp smrtící nukleární zbraně, která může v průběhu krátké chvíle zničit celou planetu. Podaří se Carterovi v této bezvýchodné situace najít řešení a zachránit Zemi před hrozící katastrofou?

Žánr: Thriller / Akční
Země původu: USA
Rok vzniku: 1997
Délka: 90 minut
Původní název: Crash Dive
Světová premiéra: 28. března 1997
Režie: Andrew Stevens
Scénář: William C. Martell
Produkce: Ashok Amritraj, Alan B. Bursteen, Trapper Reed, Tripp Reed, Andrew Stevens
Hudba: Claude Gaudette, David Wurst, Eric Wurst
Kamera: John Quentin, Michael Slovis
Společnost: Cabin Fever Entertainment / Royal Oaks Entertainment Inc.

Hrají: Michael Dudikoff (James Carter), Frederic Forrest (admirál Pendleton), Reiner Schöne (Richter), Jay Acovone (Murphy), Clay Greenbush (MacDonald), Catherine Bell (poručík Lisa Starková), Michael Cavanaugh (kapitán Lange), Cyrus Farmer (Wager), Time Winters (Saprich), Elena DeBurdo (Bolanne), Pavel Lychnikoff (Newton), Mio R. Jakula (Avallone), Christopher Titus (Dent), Brittain Marcus (Tommy), Adam G. (Robinson), John Lafayette (komodor Crichton), Michael Kopelow (Block), Marty Yost (Collins), Ashok Amritraj (námořník), Susan Lonegran (Susan), Tripp Reed (Roe), Christian Svensson (Drake), James Chankin (Daley), Matthew R. Anderson (námořník)

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky
Titulky: česky
Obraz: barevný 4:3
Bonus: žádný