TV DUEL 2006/09 – Četník a četnice

A opět je tu další číslo programového čtrnáctideníku TV-DUEL 9/2006 se Sharon Stone na obálce a uvnitř s programem na období 10.4.- 23.4.2006. S TV Duelem přichází i další, tentokrát již třetí pokračování šestidílné série filmů o četníkovi, tentokrát s názvem „Četník a četnice“ (Le Gendarme et les gendarmettes). Filmy vycházejí v poněkud jiném pořadí, než jak chronologicky vznikaly a než jsou běžně uváděny třeba v televizi.

Proč tomu tak je, zůstává otázkou, v jedné z internetových diskuzí dokonce zazněl názor, že nejdříve vycházejí ty horší díly a ty lepší si vydávající společnost nechává až nakonec. Otázka ovšem pak zní, které díly považovat za ty slabší. Podle názoru v diskuzi to měl být právě díl „Četník a mimozemšťané“. Připusťme, že tento díl se poněkud vymyká svým námětem, ale třeba mě osobně připadne jako slabší díl spíše „Četník v New Yorku, a ten zatím ještě v TV-DUELu nevyšel. Ať je to tak či onak, nadšení sběratelé filmů s L. Funésem si nenechají ujít žádný díl, protože snad budete se mnou souhlasit, že vysloveně špatný není ani jeden. Navíc všechny obsahují výborný dabing Františka Filipovského, narozdíl třeba od filmu "Rabín Jákob“, který nedávno vyšel jako příloha časopisu „Svět DVD“ a který je vybaven dabingem pana Krampola, který mě při vší úctě k tomuto herci přiměl sledovat film raději v originálním znění a s českými titulky. Mimoto mám takové tušení, že stejně časem vyjde celá série znovu v Levných knihách, podobně jako se to nyní stalo s Fantomasem. Pokud se tak stane, pak ten má zájem jen některé díly, bude mít možnost výběru.

Cruchotova policejní stanice se stěhuje do nové budovy, která je vybaven nejen moderní technikou a vybavením, ale nejdůležitějším úkolem důstojníků je i zaučit hezké četnice. Celá patra se natolik soustředí na nové spolupracovnice, že zapomenou na vlastní práci. Výsledkem je obrovský chaos v městečku Saint Tropez. Ale skutečný problém nastane tehdy, když četnice jedna za druhou zmizí, a nikdo neví kam. Jako vždy, nebudou chybět řeholní sestry, přísný plukovník, spousta automobilových eskapád i bláznivých situací a slovních gagů.

Film vznikl v roce 1982, režie: Tony Aboyantz, Jean Girault.

Hrají: Louis De Funes, Michel Galabru, Maurice Risch, Guy Grosso, Michel Modo, Patrick Préjean, Catherine Serre, Elisabeth Etienne, Sophie Michaud, Claude Gensac, Nicaise Jean Louis, Jacques François; Režie: Tony Aboyantz, Jean Girault

Disk obsahuje:
Interaktivní Menu; Přímá volba scén; Originální dabing Františka Filipovského
Audio Dolby Digital 5.1: francouzsky, česky
Titulky: české

Bonusy: Trailer; Fotogalerie

DVD je ve formátu 5, obraz je v rozlišení 16:9, region 2, délka 100 minut. Disk má původ u distributora InterSonic, s.r.o., kde původně vyšel v edici „Nejlepší komedie století“. Cena s časopisem TV-Duel je 99,– Kč.