Aha! – Páni kluci

I když tento titul již vyšel vícekrát, nyní se ho v Aha! na DVD dočkáme znovu (na původně ohlášený termín byla oznámena změna v podobě DVD Grandhotel). Páni kluci by měli vyjít tedy až ve středu 19. března 2008 – tentokrát za pouhých 41,- Kč.

Film pro děti (a nejen pro ně) natočený na motivy románu Marka Twaina – Dobrodružství Toma Sawyera, položený do malého českého města na začátku 20. století.

Tři nerozluční kamarádi Tomáš, Jožka a tulák Hubert žijí v poklidném městečku Levín počátkem století. Tomáš žije u energické tety Apoleny a strýce Václava, kterým pořádně koření život. Jemu zase dělá naschvály bratranec Štěpán, žalobník a zlomyslný kluk. Po pozdním příchodu a následném trestu před celou třídou se Tomáš rozhodne získat odměnu pro nejlepšího žáka. Začne od spolužáků za různé protislužby dostávat pochvalné lístečky, ale pořád jich má málo. Za pomoci Huberta vniknou s Jožkou do ředitelny, kde se zásobí lístečky. Na školní slavnosti ale kluci svým vítězstvím vzbudí poprask a jsou ředitelem a učitelem Lopatou a zamčeni v kabinetě, než se rozhodne, co s nimi bude dál. Hubert jim však pomůže ven a všichni se rozhodnou pro útěk na místní hrad Pokštejn. Cestou hodí své šaty do řeky, aby vzbudili zdání, že se utopili. Druhý den je v městečku poprask utopili se tři kluci a navíc někdo vyloupil místní záložnu! Kluci na hradě najdou poklad – ale jak to, že jsou v něm současné peníze?

Zadní strana

Žánr: Dobrodružný / Rodinný

Země původu: Československo

Rok vzniku: 1975

Délka: 85 min

Kinopremiéra v ČR: 1. března 1976

Režie: Věra Plívová-Šimková

Pomocná režie: Drahomíra Králová

Námět: Mark Twain (román Dobrodružství Toma Sawyera)

Scénář: Vít Olmer, Jan Procházka (skutečný autor scénáře, v titulcích nesměl být uveden)

Dramaturgie: Marcela Pittermanová

Produkce: Miroslav Vojta, Ivo Pitrák, Zlatava Rumlová

Kamera: Emil Sirotek

Druhá kamera: Kamil Kadeřábek

Hudba: Petr Hapka

Text písně: Zdeněk Rytíř

Zpěv: Václav Neckář

Střih: Miroslav Hájek

Zvuk: Dobroslav Šrámek

Kostýmy: Theodor Pištěk ml., Aša Teršová

Masky: Růžena Richterová, Jaroslav Čermák

Choreografie: Alena Skálová

Architekt: Boris Moravec, Vladimír Labský

Výprava: Jiří Rulík, Ivo Černý

Hrají: Martin Růžek (vypravěč), Michal Dymek (Tomáš), Petr Voříšek (Hubert), Petr Starý (Jožka), Magda Reifová (Blanka), Jitka Chalupníková (Andula), David Vlček (Štěpán), Bohumil Luxík (Štrůdl), Iva Janžurová (teta Apolena), Zdena Hadrbolcová (Vágnerová), Josef Somr (Lopata), Petr Nárožný (řídící), Václav Lohniský (školník), Karel Augusta (strýc Václav), Jiří Lábus (Petr), Karel Dellapina (Ležatka), Lubomír Kostelka (Pajdák), Jan Vostrčil (strážmistr), Karla Chadimová (strážmistrova žena), Josef Laufer (strojvůdce), Vít Olmer (strážmistr), Vladimír Ptáček (sedlák), Petr Skarke (komisař)

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky

Titulky: anglické

Obraz: barevný 4:3

Bonus: Filmografie, Fotogalerie, Rozhovory (Petr Voříšek, Michal Dymek, Magda Reifová)