Aha! – Sněženky a machři

Zatímco už je rozjeté natáčení pokračování po mnoha (25) letech, středeční Aha! nám 20. února 2008 nabídne předchůdce Snowboarďáků, titul Sněženky a machři. Za 41,- Kč si můžeme zopakovat, jak vypadaly lyžařské kurzy za totality, ale i jak tehdy vypadaly některé dodnes populární tváře… Film už byl dříve k dostání.

Titul už jako příbal vyšel, například vloni v listopadu ve Vlastě nebo dokonce v roce 2003 v časopise DiViDi. Opakování je ale matka moudrosti :

Studenti II. ročníku gymnázia odjíždějí s pedagogickým dozorem na povinný lyžařský kurs. „Horský učitelský sbor“ je složen ze zkušené profesorky Boženky, iluzemi naplněné čerstvé absolventky pedagogické fakulty Hanky a přísného profesora Kardy, který s sebou vzal také svou dceru Mariku. Už při nakládání zavazadel dojde k prvnímu konfliktu, když v batohu vůdčí osobnosti třídy Vikyho najde profesor Karda rozbitou láhev vína. Autobus přijíždí do horského střediska a příběh třídních rošťáků může začít.

snezenky_a_machri_01_dvd

snezenky_a_machri_02_dvd

snezenky_a_machri_03_dvd

snezenky_a_machri_04_dvd

V humorném tónu je líčen příjezd a zabydlení studentů na horské chatě, nové a nečekané vztahy mezi studenty a jejich pedagogy. „Sněženky“ – slečny se chtějí líbit a „Machři“ – kluci se předhánějí ve vtipnostech i v ukázkách více či méně brilantního lyžování za účelem oslnění Sněženek. Cítí se náramně dospělí a přísný denní režim jim připadá nedůstojný. Proto připravují drobné vzpoury…

Zadní strana

Žánr: Komedie

Země původu: Československo

Rok vzniku: 1983

Délka: 82 minut (1:22:04)

Premiéra v kinech: 1. března 1983

Režie: Karel Smyczek

Asistent režie: Štěpánka Týcová

Pomocná režie: Jiří Ostrý

Námět: Ivo Pelant, Radek John

Scénář: Ivo Pelant, Radek John

Dramaturgie: Pavla Frýdlová

Produkce: Jiří Beránek, Vladimíra Kopecká, Miroslav Dousek, Vlasta Synkulová

Hudba: Zdeněk John

Kamera: Richard Valenta

Asistent kamery: Jiří Krejčík

Druhá kamera: Jiří Ondráček

Střih: Jiří Brožek

Zvuk: Jiří Moudrý

Kostýmy: Kristýna Novotná

Masky: Jana Hoffmannová

Architekt: Boris Halmi

Hrají: Pavel Marek (instruktor Vláďa Brtka), Václav Kopta (Radek Převrátil), Michal Suchánek (Karel Mácha), Valentina Thielová (profesorka Boženka), Radoslav Brzobohatý (profesor Karda), Veronika Freimanová (Hanka Kardová), Jan Antonín Duchoslav (Viki Cabadaj), Eva Jeníčková (profesorka Marika Kardová, dabing Ilona Svobodová), Boris Halmi (topič), Dan Šedivák (Novák), Andrea Skálová (Eva), Helena Vaiglová (Zdena), Veronika Neuwirtová (Soňa), Ivana Grošpicová (Jitka), Svatopluk Skřivánek (Jan), Šárka Helmichová (Zrzka), Lucie Fáberová (Zuzana ), Christian Thuri (Pepa), Filip Sirový (Andrej), Michal Petrov (Tyčka), Irena Prokešová (Lucinka), Lucie Tesárková (Marcela), Pavel Tarant (Fogl), Zdeněk Straka (Princ), Martin Stejskal (Ježek), Jan Valenta (Skala), Daniela Wildhageová (blondýnka), Anna Pardonová (černovláska), Karel Kovář (vedoucí chaty), Filip Smoljak (Ivo), Jana Fialová (Alena), Lenka Fliegelová (Tůmová), Jiřina Jelenská (kuchařka)

Menu DVD

Údaje o DVD:

snezenky_a_machri_kapitoly_1

snezenky_a_machri_kapitoly_2

snezenky_a_machri_kapitoly_3

snezenky_a_machri_kapitoly_4

Zvuk: Dolby Digital 5.1 česky, Stereo 2.0 česky

Titulky: anglicky

Nastavení zvukové stopy a titulků

Obraz: barevný PAL DVD5 4:3

Bonus: filmografie (Radoslav Brzobohatý, Veronika Freimanová, Michal Suchánek, Karel Smyczek, Radek John), , fotogalerie, rozhovory (Karel Smyczek, Radek John)

snezenky_a_machri_bonus

snezenky_a_machri_bonus_filmogarfie

snezenky_a_machri_bonus_rozhovory