Mido Film – Pitevna

 

Dalším aktuálním titulem z nabídky společnosti Mido film je další horor z Thajska (viz předchozí Bolest ) s optimistickým názvem Pitevna. Vyšlo v pátek 12. září 2008 za cenu 49,- Kč

 

Mrtvola není jen tělo bez duše. Je to něco, co má být respektováno jako nástroj učení mladých studentů medicíny na celém světě. Lidské tělo může vypovědět tisíce příběhů, nás však teď zajímá pouze jedno tělo a jeden příběh. Co se stane, když je mrtvola pitvána proti své vůli?

Mai je výborná studentka druhého ročníku medicíny. Při její první hodině praxe na pitevně se stane něco podivného. Když Mai prochází kolem mrtvého těla ženy, ruka mrtvoly se náhle pohne a chytí Mai za zápěstí. Nikdo si však ničeho nevšimne. 
 
Postupně se zdá, že žena se skrývá ve stínech a pronásleduje Mai na každém kroku. Její učitel Prakit je jediný, kdo skýtá naději a podává jí pomocnou ruku. Mai ale začíná být zoufalá a snaží se ve své minulosti najít odpovědi, aby se dozvěděla kdo že je tajemná žena v márnici a kdo ji vlastně sleduje a proč. Odhaluje pravdu o neznámé a objevuje hrozivý příběh dívky Dawan.

 

Opět jedna jediná dostupná divácká poznámka v češtině: 

 

 

  

Nezklamal. V duchu většiny duchařin nabízí nesčetněkrát omletou zápletku, takže výsledný dojem závisí především na zpracování, atmosféře a lekačkách. A tady Thajci odvedli velmi slušnou práci. Moderní vzhled prošpikovaný chladnými filtry, přesná hudba a zvuky, atraktivní lékařské prostředí, kde se zlověstně válí mrtvoly v pytlích… V určitých sekvencích panuje vskutku hustá atmosféra a jen jsem trnul, kdy dojde k bafačce. 

 

 

  
Ty se vesměs podařily (scéna s blikající promítačkou je parádně strašidelná a leckomu bude evokovat skvělý Shutter), jen jsem měl několikrát pocit, že tvůrci mohli ještě přitlačit na pilu, podobu ducha nevýjimaje. Bohužel se nevyvarovali laciností, jež moje prvotní nadšení kapku zchladily. Co naplat, Sop je stejně dalším důkazem, že prapor současného asijského mysteriózního horroru drží pevně v rukou Thajsko. 
 
Žánr: Horor / Mysteriozní
Země původu: Thajsko
Rok vzniku: 2006
Délka: 86 minut
Původní název: Sop / Cadaver
Světová premiéra: 24. srpna 2006 – Thajsko
Režie: Duloisit Niyomkul
Scénář: Rapeepimon Chaiyasayna, Sakchai Deenan, Dunyasit Niyomluk, Amnat Taengsombun
Společnost: Sahamongkol Film International Co. Ltd.
Hrají: Natthamonkarn Srinikornchot (Mai), Nirut Sirichanya (Dr. Prakit), Komgrich Yuttiyong (Dr. Winai), Joanne Michele Ivannitz 
Menu DVD

 

Údaje o DVD

 

Výběr kapitol 

  

Zvuk: Dolby Digital 2.0 thajsky, česky

Titulky: na obalu se tvrdí ne, ale jak je vidět na obrázcích, jsou tam 

 

Nastavení zvuku 

 

Obraz: barevný PAL 16:9

Bonus: upoutávky, z naší nabídky

Přístupnost:15