Filmag válka film 32. – Válka v týlu nepřítele

V úterý 12. srpna 2008 je u Filmagu na řadě další válečný titul, tentokrát Válka v týlu nepřítele s pořadovým číslem 32 v této řadě, za 39,– Kč. O tom, zda hrstka statečných odvrátí atomovou hrozbu nacistů a že zajatec je pořád válečný voják.
  

Jsme na počátku roku 1944. Válka vstoupila do fáze, vedoucí přes dlouhé boje k vítězství spojeneckých sil. Ale zatímco lze na rozžhavené obloze cítit šířící se vítězství, nacistické Německo přichází s hrozbou nových tajných zbraní, které budou moci, v co nejkratší době, zcela zvrátit výsledek války. Laboratoř se nachází v zalesněné oblasti, blízko tábora s válečnými zajatci. A právě oni se pro spojence stávají poslední nadějí. Kontingent Rangerů, kteří bojovali v Anciu, na sebe vezme smrtelně nebezpečný úkol, při kterém se pokusí dokázat světu i sami sobě, že zajatec je pořád válečný voják. Operace se musí dokončit za jedinou noc a nervy obou znepřátelených stran začínají pracovat naplno. Kdo nakonec z této zásadní bitvy vyjde jako vítěz a kdo jako poražený?

Žánr: Drama / Válečný
Země původu: Itálie
Rok vzniku: 1970
Délka: 89 minut
Původní název: Rangers attacco ora X
Světová premiéra: 26. února 1970 – Itálie
Režie: Roberto Bianchi Montero
Scénář: Mario Guerra, Vittorio Vighi
Hudba: Elsio Mancuso (jako Vasco Mancuso)
Kamera: Mario Capriotti
Společnost: Tigielle 33
Hrají: Dale Cummings (major Higginson), Carlo Hinterman (plukovník Davenport), Franco Ressel (kapitán Köhler), Ben Carra (Stoker), Mimmo Palmara (kapitán Cabot), Riccardo Salvino (poručík Porter), Rodolfo Valadier (poručík Williams), Federico Boido (McGregor), Luciano Catenacci (seržant Francone), Silvano Zignani (Law), a další

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 italsky, česky
Titulky: česky napevno s italským zvukem
Obraz: barevný PAL 16:9
Bonus: Fotogalerie