Blesk – Homolka a Tobolka

 

Ve čtvrtek 24. ledna 2008 vychází s logem deníku Blesk v edici Nostalgie závěr legendární české komediální trilogie o rodině Homolkových s názvem Homolka a Tobolka. Cena 42,- Kč.

 

Komedie je poslední ze tří filmů o slastech a strastech rodiny Homolků. Tentokrát se s pražskou rodinou setkáváme na zimní rekreaci v Krkonoších, kterou si sem přijeli (s předsevzetím, že na sebe budou po celou dobu hodní) za své peníze jaksepatří užít. A jak už titul nasvědčuje, peníze se jim na dovolené stanou hybnou pákou veškerého jejich počínání, o němž tvůrci vyprávějí se satirickým až sarkastickým akcentem. 

 

Žánr: Komedie

Země původu: Československo

Rok vzniku: 1972

Délka: 85 minut

Kinopremiéra v ČR: 1. října 1972

Režie: Jaroslav Papoušek 

Pomocná režie: Milan Kadlec

Scénář: Jaroslav Papoušek 

Dramaturgie: Václav Šašek

Produkce: Jaroslav Solnička 

Hudba: Karel Mareš 

Kamera: Miroslav Ondříček 

Druhá kamera: Eduard Kadeřábek

Střih: Jiřina Lukešová 

Zvuk: Drahoslav Šrámek

Masky: Jiřina Pahlerová

Architekt: Karel Černý

Společnost: Filmové studio Barrandov 

Hrají: Josef Šebánek (děda), Marie Mottlová (babi), Helena Růžičková (Heduš), František Husák (Ludva), Jiří Hrzán (Bradáček, kulturní referent), Iva Janžurová (Burdová), Jiří Čutka (Burda), Věra Křesadlová (Nováková), Evžen Jegorov (Novák), Stanislav Dytrich (vedoucí zotavovny), Eva Emmerová (Pavla), Ludmila Roubíková (Dernáčková), Petr Forman (Péťa), Matěj Forman (Máťa), Petr Kokeš (Pepík), František Adam (starý muž), Vladimír Navrátil (dovolenkář), a další

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky

Titulky: česky, anglicky 

Obraz: barevný PAL DVD5 4:3 

Bonus: Filmografie (Jaroslav Papoušek, Josef Šebánek, Marie Motlová, František Husák, Helena Růžičková, Petr Forman, Matěj Forman, Jiří Hrzán, Iva Janžurová, Eugen Jegorov), Fotogalerie, Rozhovory (Helena Růžičková – 3:29, Václav Šašek – 4:25, Petr a Matěj Formanovi – 5:53)