Úterní Šíp s DVD – Hezké chvilky bez záruky

Režisérka Věra Chytilová je fenoménem sama o sobě a vidět ji nebo slyšet její svérázné názory je někdy větší zážitek než dívat se na její filmy. Ti, kteří dávají přednost tomu druhému, mají možnost v úterý 08. 01. 2008, kdy v Šípu vychází DVD Hezké chvilky bez záruky. Cena 40,– Kč.

Tragikomedie, jak si nelze dělat iluze, v jejímž středu stojí postava psycholožky Hany, která se snaží řešit nejrůznější životní situace svých klientů, mladých i starých, bohatých i chudých, i duchem, do jejichž spletitých osudů se zapojuje také její vlastní životní příběh. Ve výrazných epizodách, v útržkovitém zachycení jednotlivých emociálních příběhů lásky opětované i neopětované, žárlivé i posesivní, zvrácené i altruistické, – všech těch touhou po lásce řízených osudů, které na sebe narážejí a vzájemně se proplétají i s životním příběhem samotné psycholožky – všech, které trápí potíže spojené se zaměstnáním, kteří trpí pocitem strachu, že neobstojí, díky nejrůznějším tlakům, příliš velkou zodpovědností, konflikty s kolegy, nejistotou pracovního místa, depresemi z pocitu přetížení i jednotvárností a nudou.

Autoři chtěli postihnout celý rejstřík současné problematiky tak, aby v jejich spletité kumulaci vynikla směšnost i hrůza žabomyší existence mnohých z nás.

Film získal cenu Český Lev v kategorii střih a jednu nominaci v kategroii herečka vedlejší role (Jana Krausová).

Země původu: Česká republika
Rok vzniku 2006
Žánr: Moralita, Komedie, Drama

Režie: Věra Chytilová
Hrají: Bolek Polívka, David Kraus, Igor Bareš, Jiří Ornest, Rudolf Jelínek, Alena Vránová, Barbora Hrzánová, Ivan Vyskočil, Jana Krausová, Jana Janěková st., Zuzana Vejvodová, Šárka Ullrichová

Příbuzné texty:

• Co vyjde na DVD v lednu 2008