DVDMAG – Den mrtvých

Ačkoliv i oficiální web magazínu DVDMAG mlčí, v lednu nám nastal Den mrtvých. Za lidových 99,- Kč lze koupit časopis 2008/01 a v něm klasiku od George A. Romera, zjevivší se roku 1985 pod původním názvem Day of the Dead.

V úvodníku připojeného magazínu se lze dočíst slib, že pod tlakem levných příloh se mění politika vydavatelství a máme se těšit na milá překvapení, stejně jako informaci, že blu-ray příloha sesterského Stereo-Video Kozoroh 1 (viz článek) byla první vlaštovka a příval HD filmů má být v jeho podání každoměsíční!

Tištěný magazín obsahuje řadu aktualit, recenzí (tipy na Oscarové kandidáty), něco málo o novinkách v kinech a světě HD (filmy, přehrávače a tak).

DEN MRTVÝCH

Zombie ovládli Zemi. Na celém světě už zbývá jen pár míst, kde se dá ukrýt. Hrstka vědců a vojáků zvolila podzemní bunkr na Floridě a snaží se pomocí nejrůznějších experimentů na polapených zombie přijít na to, jak zvrátit osudnou chorobu, která způsobuje přeměnu nakaženého člověka v zombie. K některým experimentům jsou však zneužiti i vojáci a to způsobí rozkol uvnitř komunity. Ale ještě než se stačí věci vyřešit, vniknou do bunkru zombie, kteří konečně našli skulinku v obranném systému. Teď už hraje každý sám za sebe a jediným cílem je přežít.

Žánr: Akční, Drama, Horor, Fantasy
Země původu: USA
Rok vzniku: 1985
Délka: udávaná délka na webech je 102 minut, na DVD 97 minut

Režie: George A. Romero
Hrají: Lori Cardille, Terry Alexander, Joseph Pilato, Sherman Howard, John Amplas, George A. Romero

Menu DVD

Údaje o DVD:
Výběr kapitol 
Zvuk: dolby digital 5.1 anglicky, 2.0 česky
Titulky: české 
Nastavení zvuku a titulků 
Formát 16:9
Přístupnost od 18
Bonusy – audiokomentář trikařů, film o filmu Ze zákulisí a trailer 
Bonusy 
DVD dual layer 9 je dodáváno v klasické plastové krabičce

Disk na začátku obsahuje upoutávku na produkci vydavatelství, obraz je slušný.