Šíp – Maléry pana účetního

 

Po novinách MF Dnes, Blesk a Sport se do řady těch deníků, které vycházejí občas s nějakým DVD za výhodnou cenu, zařadil i Šíp. Ten se dnes 30. března 2007 na stáncích objevil s DVD diskem Maléry pana účetního, který je ke koupi za cenu 38,- Kč.  

 

 

 

Tento film o svérázném italském úředníčkovi je typem bláznivých oddechových komedií, od kterých nemůžete očekávat žádné hluboké intelektuální poselství, ale dobře se u nich pobavíte, pokud vám tento typ humoru vyhovuje. Je to něco ve stylu lidových komedií režiséra Trošky, ale konkrétně tento film dost vyniká z průměru, což se o dalších pokračováních už bohužel říci nedá. 

 

Bláznivá italská komedie o chlapíkovi, který měl doma škaredou ženu, v práci přísného šéfa, a všechno to snášel víc než statečně.

 

Hugo Fantozzi pracuje ve veliké společnosti jako účetní. Má pěkné místo, sympatickou a milou ženu, i krásnou dceru. Rovněž je uznávaným šampiónem v přepínání TV stanic na dálkovém ovladači v domě, kde bydlí. Sousedi i kolegové z práce si jej váží. Občas se mu sice přihodí nějaký ten problém či malér. Komu taky ne. Jinak pohoda. Tedy skoro pohoda. To by jste se totiž nesměli jmenovat Hugo Fantozzi. 

 

Žánr: Komedie

Země původu: Itálie

Rok vzniku: 1980

Délka: 94 minut

Originální název: Fantozzi contro tutti

Režie: Neri Parenti, Paolo Villaggio

Scénář: Leonardo Benvenuti, Piero De Bernardi, Neri Parenti, Paolo Villaggio

Produkce: Bruno Altissimi, Claudio Saraceni

Hudba: Fred Bongusto

Kamera: Claudio Cirillo

Střih: Sergio Montanari

Kostýmy: Orietta Nasalli-Rocca

Společnost: Maura International Films

Hrají: Paolo Villaggio (Ugo Fantozzi), Gigi Reder (Filini), Camillo Milli (ředitel Duca Conte Piermatteo Baramb), Paul Müller (vrchní ředitel Visconte Cobram), Plinio Fernando (Mariangela Fantozzi), Guerrino Crivello (Colsi), Angelo Pellegrino (Vannini), Pietro Zardini (Fonelli), Diego Abatantuono (Cecco), Giuseppe Anatrelli (Calboni), Milena Vukotic (Pina Fantozzi), Ennio Antonelli (Zio Antunello), a další  

 

Údaje o DVD:

 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 italsky, česky  

Titulky: česky  

Obraz: barevný PAL DVD5 4:3

Bonus: žádný