TV DUEL – Highlander

V TV Duelu vychází v úterý 27. listopadu 2007 vynikající fantastický snímek Highlander o muži, jehož cesta vede přes staletí. Svou první bitvu vybojoval na skotské Vysočině v roce 1536. Poslední a největší jej čeká v ulicích dnešního New Yorku. Jmenuje se Connor MacLeod a je nesmrtelný.. Cena 129,- Kč.

Hrdinou filmu je Connor MacLeod, nyní obchodník se starožitnostmi, který se v prologu utká v podzemních garážích Madison Square Garden v souboji meči s neznámým mužem. Poté co muži usekne hlavu, přijme do sebe mocný proud energie, která unikla z mrtvého těla. I když se děj sám odehrává v současném New Yorku, osnovou příběhu jsou osudy skotského horala, narozeného počátkem šestnáctého století. Connor MacLeod totiž patří mezi nesmrtelné, mezi skupinu vyvolených, kteří procházejí staletími a bojují proti sobě navzájem a všichni společně proti démonickému Kurganovi, ztělesňujícímu veškeré zlo. Každý z nich v sobě má část energie potřebné ke zlomení kletby nesmrtelnosti. Té energie, která po setnutí hlavy přechází do těla vítěze a násobí tak jeho sílu. A jen ten poslední, který v sobě nashromáždí energii všech ostatních jí má dostatek, aby dokázal zlomit kletbu a mohl se stát normálním člověkem.

Člověkem, který může milovat ženu, bez obav, že mu zestárne a zemře před očima, může počít dítě. Nejprve je však nutno zabít Kurgana, který jediný se chce zmocnit veškeré energie ne proto, aby zlomil kletbu, ale aby se zmocnil světa a změnil jej v peklo. Během vyprávění se Connor ve vzpomínkách vrací do různých epoch a období svého života. Vrací se do roku 1536, kdy byl ve své první bitvě smrtelně zraněn a po zázračném uzdravení obviněn vesničany ze spolku s ďáblem a vyhnán z vesnice. Do doby, kdy se setkal se španělským šlechticem Ramirezem, který mu vysvětlil, že patří mezi nepočetnou skupinu nesmrtelných a naučil jej všemu, co by měl znát. Po jeho smrti a po smrti své lásky, smrtelné ženy Heather, prochází osamělý Connor staletími až k velkému Shromáždění nesmrtelných, při kterém se má definitivně rozhodnout o vítězi. To je také doba, kdy se MacLeod seznámi s expertkou na metalurgii starých zbraní, Brendou Wyattovou, která se stane svědkem horalova finálního střetnutí s věčným nepřítelem Kurganem.

Žánr: Fantasy /  Akční

Země původu: USA / Velká Británie

Rok vzniku: 1986

Délka: 112 minut

Originální název: Highlander

Světová premiéra: leden 1986 – Francie (Avoriaz Fantastic Film Festival)

Režie: Russell Mulcahy

Scénář: Gregory Widen, Peter Bellwood, Larry Ferguson

Produkce: Peter S. Davis, E. C. Monell, Eva Monley, Harold Moskovitz, William N. Panzer, John H. Starke

Hudba: Michael Kamen

Kamera: Gerry Fisher

Střih: Peter Honess

Obsazení: Diane Dimeo, Michael McLean

Stavby: Ian Whittaker

Kostýmy: James Acheson

Masky: Tony Beasley

Společnost: Thorn EMI Screen Entertainment / Highlander Productions Limited

Natáčeno: New York, USA / Kanada / Brocket Hall, Lemsford, Welwyn Garden City, Hertfordshire, Velká Británie / Eilean Donan Castle, Kyle of Lochalsh, Highland, Skotsko, Velká Británie / Glen Coe, Highland, Skotsko, Velká Británie / Londýn, Velká Británie / Loch Kishorn, Applecross, Highland, Skotsko, Velká Británie / Loch Shiel, Highland, Skotsko, Velká Británie / New Jersey, USA / Rannoch Moor, Highland, Skotsko, Velká Británie / Slioch, Highland, Skotsko, Velká Británie / The Study, Glen Coe, Highland, Skotsko, Velká Británie / Trotternish Ridge, Skye, Highland, Skotsko, Velká Británie / Wales, Velká Británie

Hrají: Christopher Lambert (Connor ‚The Highlander‘ MacLeod / Russell Edwin Nash), Roxanne Hart (Brenda J. Wyattová), Clancy Brown (Victor Kruger / Kurgan), Sean Connery (Juan Sanchez Villa-Lobos Ramirez), Beatie Edney (Heather MacLeodová), Alan North (poručík Frank Moran), Jon Polito (detektiv Walter Bedsoe), Sheila Gish (Rachel Ellensteinová), Hugh Quarshie (Sunda Kastagir), Christopher Malcolm (Kirk Matunas), Peter Diamond (Aman Fasil), Billy Hartman (Dugal MacLeod), James Cosmo (Angus MacLeod), Celia Imrie (Kate MacLeodová), Alistair Findlay (šéf Murdoch), Edward Wiley (Garfield), James McKenna (otec Rainey), John Cassady (Kenny), Ian Reddington (Bassett), Sion Tudor Owen (Hotchkiss), Damien Leake (Tony, prodavač hotdogů), Gordon Sterne (Dr. Willis Kenderly), Ron Berglas (Erik Powell), a další

Menu DVD

Údaje o DVD:

Výběr kapitol

Zvuk: Dolby Digital DTS, 5.1 anglicky, 5.1 česky

Titulky: česky

Nastavení zvuku a titulků

Obraz: barevný PAL 16:9 (1,85:1)

Bonus: žádný