Středeční Sport s DVD – Zelené peklo

Ve středu 21. listopadu 2007 vychází v DVD edici deníku Sport „Pro nás chlapy“ krimi thriller Zelené peklo. Cena 39,– Kč (s deníkem Sport celkem 51,– Kč).

Seržant West (Samuel Jackson) dostal za úkol trénovat v obtížných podmínkách panamského deštného pralesa speciální jednotku o šesti mužích. Čtyři vojáci jsou brutálně zabiti, jeden zraněn a šestý se stává hlavním podezřelým. Jak ke zločinům došlo? A proč? Vyšetřování se ujímá důstojnice(Connie Nielsen) a pomoci jí má bývalý ranger, svérázný Hardy (John Travolta). Dvě verze případu se proplétají se spoustou nevyjasněných okolností. Nic nedává smysl a řešení je stále v nedohlednu.

Thriller Zelené Peklo vytvořil tandem scénáristy Jamese Vanderbilta a režiséra Johna McTiernana (Smrtonosná past, Aféra Thomase Crowna). Jejich záměrem bylo podnítit zvědavost a dát divákovi až do poslední chvíle příležitost k vlastnímu názoru na rozuzlení. Něco vidíme na plátně a něco se ještě uvnitř filmového příběhu skrývá. Je tu řada otázek bez přímých odpovědí. Přitažlivým prvkem – kromě této hry na pravdu – je i obsazení hlavního představitele, drsného chlápka s nohama na stole. Není to nikdo jiný než hvězdná stálice a král hollywoodských comebacků John Travolta (Generálová dcera, Tenká červená linie).

Jako bonus vychází na DVD kinotrailery a rozhovory s herci.

Hrají: John Travolta, Connie Nielsen, Samuel L. Jackson, Brian Van Holt, Timothy Daly, Giovanni Ribisi, Taye Diggs a další

Jazyk: česky , anglicky, maďarsky
Titulky: české, maďarské

Země původu: Kanada, USA, Německo
Rok vzniku: 2003
Originální název: Basic
Žánr: Drama, thriller, krimi

Režie: John McTiernan