Šíp – Maléry pana účetního 2

 

Deník Šíp ani ne před měsícem vyšel s DVD diskem Maléry pana účetního. Řada z fanoušků herce Paola Villaggia s napětím čekala, zda se v edičním plánu Šípu objeví i další díly. Těm se přání vyplní již zítra v pátek 4. května 2007, kdy vyjde disk Maléry pana účetního 2. Cena jako vždy 38,- Kč (+ cena novin). 

 

 

Další bláznivá italská komedie o chlapíkovi, který měl doma škaredou ženu, v práci přísného šéfa, a všechno to snášel statečně. 

 

Ugo Fantozzi se nezměnil. Stále je to takový malý ušlápnutý úředníček pronásledovaný nekonečnou řadou ústrků a příkoří. Jako všichni ostatní zaměstnanci mamutí firmy předvádí horečnou činnost, protože nad ním stejně jako nad stovkami jemu podobných visí hrozba nezaměstnanosti. A tu si Fantozzi nemůže dovolit, protože musí živit svou škaredou ženu Pinu a ještě ošklivější dceru Mariangelu.

 

Ta mu ještě navíc jednoho dne oznámí, že bude mít děťátko. Ačkoli to nikdo nečekal, našel se otrlý dobrodruh, který jí v tom pomohl. Fantozzi se proto rozhodne navštívit nemocnici za účelem radikálního zákroku, omylem však sám skončí na operačním stole a než se stačí vzpamatovat, přijde o to nejcennější.

 

Když mu po intervenci u prezidenta uříznutý úd přišijí zpátky, nemá Fantozzi rozhodně vyhráno. Po cyklistickém závodu v první části ho totiž čeká podniková olympiáda. A Fantozzi je už jen svou postavou všechno možné jen ne atlet… 

 

I když by se podle čísla v názvu zdálo, že jde celkově o dvojku, ve skutečnosti se jedná o v pořadí už čtvrtý film s účetním Fantozzim. 

 

Žánr: Komedie  

Země původu: Itálie

Rok vzniku: 1983

Originální název: Fantozzi subisce ancora

Délka: 85 minut

Režie: Neri Parenti

Scénář: Leonardo Benvenuti, Piero De Bernardi, Neri Parenti, Paolo Villaggio

Produkce: Bruno Altissimi, Claudio Saraceni

Hudba: Bruno Zambrini

Kamera: Alberto Spagnoli

Střih: Sergio Montanari

Kostýmy: Mario Ambrosino

Společnost: Maura International Films 

Hrají: Paolo Villaggio (účetní Ugo Fantozzi), Milena Vukotic (Pina Fantozziová), Plinio Fernando (Mariangela Fantozziová), Antonio Allocca (obchodník se zvířaty), Gigi Reder (účetní Felini), Ennio Antonelli, Ugo Bologna (insp. Corrado Maria Lobbiam), Clara Colosimo (jeptiška), Riccardo Garrone (účetní Calboni), Alessandro Haber (doktor Zamprini Loredan), Marina Hedman (hraběnka), Anna Mazzamauro (slečna Silvaniová), Camillo Milli (doktor Grandi), Michele Mirabella (účetní Fonelli), Mario Pedone (Franco), Andrea Roncato (Loris Batacchi), Carlo Colombo, Giulio Farnese, Antonio Francioni, Graziella Polesinanti, Stefano Antonucci

 

Údaje o DVD:

 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky, italsky

Titulky: české

Obrazový formát: PAL, barevný, widescreen 16:9

Bonusy: rozhovor

Formát disku: DVD5

Region: 2

Přístupnost: 12 let

 

© Intra Film Italy 1983