Sobotní Sport s DVD – Next

Sobotní Sport tentokrát sáhne do novějších vod a 30. srpna 2008 čekejme sci-fi thriller Next za 49,- Kč. Pozor na upoutávku na obalu, která tvrdí „Od autora filmů Blade Runner a Minority Report“! P. K. Dick je „jen“ autorem literárních předloh všech dotyčných titulů a ty povětšinou se samotným filmem nemají zase tolik společného… Nicolas Cage začíná být jedním z nejfrekventovanějších herců v příbalech, zdá se mi, takže máme další možnost.

Cris Johnston má schopnost vidět krátký okamžik budoucnosti a tak určovat správný tok budoucího času. Se svým nadáním může odvrátit nebezpečí, jež hrozí celému světu. Osud mu však přichystal těžkou zkoušku, někdy to osud zařídí tak, že si musíte vybrat jedno, nebo druhé. Akční podívaná podle povídky velikána světové sci-fi P. K. Dicka.

Velmi rozsáhle zde , nebo tady a třeba i tady .

Film jsem viděl poměrně nedávno a nemohu za sebe tvrdit, že by byl v mých očích až tak odsouzeníhodný, jak tomu napovídá většina komentářů. A ani ty vlasy mi tolik neutkvěly v paměti:

Next je jen DALŠÍ špatný film v kariéře Nicka Cage. Očekával jsem totiž hlavně megalomanský akční sci-fi film (ten Tamahori sváděl k takovým myšlenkám) a tím, na pár krátkých přestřelek až v druhé polovině, Next rozhodně není. Řada scén je poctivě levně digitálních a nutno dodat, že vypadají otřesně, včetně výbuchu atomovky. Je to zkrátka DALŠÍ, převážně romantická sci-fi ptákovina s debilním závěrem, který je výsměchem budovaným pravidlům a boří jakýkoliv kladný dojem z předešlého děje..

DALŠÍ z divných hereckých i vlasových kreací Nicolase Cage. Na jedno zhlédnutí neškodné, jako áčkový blockbuster však zoufale nedostačující. Next je přesně ten typ filmu, který zaujme jen a pouze v traileru.

Když Cage hopsá mezi valícími se kládami jako poraněný zajíc, nezaujme to, protože scéna má do reálnosti dál, než Cage k hereckému projevu.

Žánr: Akční / Sci-fi / Thirller
Země původu: USA
Rok vzniku: 2007
Délka: 96 min.
Původní název: Next
Světová premiéra: 25. dubna 2007
Premiéra v kinech ČR: 2. srpna 2007
Režie: Lee Tamahori
Námět: Philip K. Dick (román "The Golden Man")
Scénář: Gary Goldman, Jonathan Hensleigh, Paul Bernbaum
Produkce: Nicolas Cage, Todd Garner, Gary Goldman, Norman Golightly, Debra James, Graham King, Jason Koornick, Arne Schmidt, Ben Waisbren
Hudba: Mark Isham
Kamera: David Tattersall
Společnost: Initial Entertainment Group, Virtual Studios, Revolution Studios, Saturn Films, Broken Road Productions, Eyetronics USA
Natáčeno: Big Bear Valley, San Bernardino National Forest, Kalifornie, USA / Crestline, kalifornie, USA / Downtown, Los Angeles, Kalifornie, USA / Fremont Street, Las Vegas, Nevada, USA / Grand Canyon National Park, Arizona, USA / Hualapai Indian Reservation, Arizona, USA / Morongo Casino Resort & Spa – 49750 Seminole Drive, Cabazon, Kalifornie, USA / Pann’s Restaurant, Los Angeles, Kalifornie, USA / Port of Los Angeles, Los Angeles, Kalifornie, USA / Universal Studios – 100 Universal City Plaza, Universal City, Kalifornie, USA

Hrají: Nicolas Cage (Cris Johnson), Julianne Moore (Callie Ferrisová), Jessica Biel (Liz Cooperová), Thomas Kretschmann (pan Smith), Tory Kittles (Cavanaugh), José Zúñiga (šéf bezpečnosti Roybal), Jim Beaver (ředitel Eric Wisdom), Jason Butler Harner (Jeff Baines), Michael Trucco (Kendal), Enzo Cilenti (Jones), Laetitia Danielle (Brownová), Nicolas Pajon (Green), Sergej Trifunovic (White), Charles Chun (Davis), Patricia Prata (herečka), Jon Hughes (konferenciér), Jack Ong (Korejec), Alice Kim (dívka), Edith Fields (stará dáma v kasinu), Lorilynn Failor (rozdávající u Blackjacku), Jessica Barth (blondýna Michelle), Logan Christopher (přítel blondýny), Richard Kay (popíjející muž), Bonita Friedericy (pokladní), Danny Downey (střelec), Michael Runyard (ochranka), Peter Falk (Irv), Adam Lieberman (manažer jídelny), Miranda Frigon (servírka), a další

Údaje o DVD (vydavatel Hollywood classic entertainment):

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky
Titulky: česky
Obraz: PAL 16:9
Bonus: upoutávka, film o filmu, z natáčení, rozhovory

{youtube}Fn4u8NABxok{/youtube}