Amercom – Encyklopedie II. světové války 1 – Blesková válka

Zájemci o dějiny druhé světové války a milovníci dokumentů o historii mají v poslední době opět z čeho vybírat . Po nedávném uvedení edice Válečná fakta se dnes na stáncích objevila dlouho očekávaná Encyklopedie II. světové války od vydavatelství Amercom. Zaváděcí cena je 29,- Kč, další díly však, (jak je to u vydavatelství Amercom zvykem) již budou dražší. Vychází v sobotu 30. srpna 2008. Součástí je časopis Encyklopedie II. světové války č. 1.

Časopis s DVD přílohou bude vycházet každé dva týdny a bude mít 48 dílů. K číslu 2 bude zdarma přiložen pořadač na časopis, k číslu 7 pak oddělovací stránky usnadňující vyhledávání v encyklopedii.

Versailleská smlouva z roku 1919 zakázala Německu jakékoli používání tanků. Velení německé armády si však bylo dobře vědomo významu těchto strojů pro budoucí válečné konflikty a ustanovení Versailleské smlouvy obešlo tajnou spoluprací se Sovětským svazem. Po nástupu Hitlera k moci začala hrozba nové války nabývat stále reálnějších obrysů a ve vojenské mluvě se objevil nový termín: blitzkrieg – blesková válka. Jeho praktický obsah pak měli obyvatelé Evropy již brzy poznat tak, jak se jim o tom nezdálo ani v těch nejčernějších snech…

 

 

 

 

Přiložený časopis má 22 stran a obsahuje zajímavé články v širších souvislostech. Uveďme si pro ilustraci názvy některých článků: Evorpa po I. světové válce, Zrození fašismu, Občanská válka ve Španělsku, Zisky Německa před vypuknutím války, Československo – ostrov demokracie, Militarie – Letadla 1939, Nejdůležitější politické události ve světě, atd.

 

Originální název: Blitzkrieg

 

Údaje o DVD:

Obraz: barevný, černobílý, PAL 4:3

Zvuk: DD 2.0 česky, DD 2.0 anglicky, DD 2.0 polsky

Titulky: české, polské

Délka: 27:42 minut