Filmag válka film 33. – Uštvaný válkou

V úterý 19. srpna 2008 nám Filmag nabídne další film v řadě válečných titulů s názvem Uštvaný válkou za 39,– Kč. Nacistický špion plní tajnou misi v Praze a bojuje s tajemnými ženami i vlastním osudem.

Fašistický špion musí splnit nebezpečnou misi v tehdejším Československu a zároveň se vypořádat s nástrahami dvou tajemných žen. Riccardo, nacistický zvěd, dostane v průběhu 2. světové války přísně tajný úkol – má zavraždit velitele československého odboje. S odhodláním misi splnit se vydává na nebezpečnou cestu, během které se seznámí s tajuplnou židovskou dívkou Radou. Postupem času ale zjišťuje, že Rada je ve skutečnosti československou špionkou, která ho nemilosrdně vydá do spárů válečné justice. Před trestem smrti ho zachrání útěk, jenž ho opět nasměruje do Prahy, kde chce dokončit svou misi. Až setkání se starou láskou Irenou ho definitivně přesvědčí o nesmyslnosti daného úkolu a Riccardo se s vervou sobě vlastní začne obracet proti svým fašistickým chlebodárcům.

Žánr: Drama / Válečný
Země původu: Jugoslávie / Itálie
Rok vzniku: 1969
Délka: 92 minut
Původní název: La porta del cannone
Světová premiéra: 10. července 1969 – Itálie
Režie: Leopoldo Savona
Námět: Giuliano Friz (stejnojmenný román)
Scénář: Giuliano Friz, Agostino Raff, Piero Regnoli, Leopoldo Savona
Produkce: R. Claudio Nasso
Hudba: Carlo Rustichelli
Kamera: Enzo Serafin
Společnost: Intereuropa Cinematografica, Paris Étoile Films, Prodi Cinematografica, Triglav Film
Hrají: Gianni John Garko (Riccardo Cloro), Irina Demick (Rada Kálmánová), Gianna Serra (Vesna), Marijan Lovric, Tony Santaniello (Zaimitis), Boris Cavazza, Tom Felleghy (major Schaffner), Jovan Bitenz, Vladimir Medar, Ilija Ivezic, Gianni Pulone, Barbara Horn (Irene), Horst Frank (Müller, Gestapo)

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 italsky, česky
Titulky: česky
Obraz: barevný PAL 16:9
Bonus: Fotogalerie