Sněženky a machři po 25 letech

I když nabídka tzv. "levných" DVD je poměrně pestrá, občas není špatné nahlédnout i na to, co nového co se děje na druhém břehu trhu s versatilními disky. Česká komedie Sněženky a Machři po 25 letech měla premiéru 18. 12. 2008 a  nyní vychází i na DVD. Co uděláte, aby se Vaše 25 let stará platonická láska stala skutečnou? Možná všechno a možná nic, možná zjistíte, že to, co se za 25 let nestihlo, se už nezvládne…

Sněženky a machři jdou ve stopách životů hlavních hrdinů v době, která všechno změnila. Jak prošli jejími nástrahami a jaké šrámy to na nich zanechalo? Kam chtěli jít, kam došli  a kam ještě dojdou? Jsme opět na horské chatě, kde se všichni po letech scházejí a opět zažijí mnoho nezapomenutelných chvil.  Na horách se setkávají někdejší spolužáci, aby se viděli, aby si zavzpomínali a aby sami sebe ujistili v tom, že to s nimi ještě není tak hrozné, protože ty někdejší holky a kluky si stále nesou v sobě.
Co na tom, že už uběhlo mnoho let, co na tom, že se změnil svět i všichni účastníci někdejšího lyžařského kurzu, z něhož se časem stala legenda.

Po shlédnutí pracovní verze filmu je producentovi a tvůrcům jasné, že má film možnost oslovit co nejširší publikum. A tak se rozhodli pro uvedení premiéry v předvánočním termínu, který je ideální pro uvádění žánrových filmů se zimní tématikou a rodinných filmů.

Film bude příjemným zpestřením svátečního období a bude zároveň posledním českým filmem roku 2008.

Film navazuje na kultovní „jedničku“. Herci a jejich postavy jsou o 25 let starší, v jejich postavách se odráží to, co za ta léta zažily a prožily,  a to se samozřejmě odrazí i ve filmu samotném. Sněženky a Machři po 25 letech jsou komedií, jsou vyzrálé, mají svoji nostalgii a styl humoru.   Osloví širokou veřejnost, a to nejen diváky původní jedničky, ale i jejich děti – prostě celou rodinu.

Režisér a kameraman díky praxi z natáčení reklam a v případě kameramana M. Chadimy i ze zahraničních filmových zakázek, vytvořili velmi zajímavou obrazovou linii plnou akčních záběrů a obrazových změn.

Žánr: nostalgická komedie
Režie:  Viktor Tauš
Scénář:  Radek John, Ivo Pelant, Viktor Tauš  
Kamera:  Milan Chadima 
Hudba:  Walter Kraft
Střih:  Michal Kollár, Maroš Šlapeta
Producent:  Pragofilm
Hrají:  Jan Antonín Duchoslav (Viki Cabadaj), Michal Suchánek (Karel Mácha), Václav Kopta (Radek Převrátil), Radoslav Brzobohatý (profesor Karda), Veronika Freimanová (profesorka Hanka), Eva Jeníčková (Marika Kardová), Juliana Johanides (Jana Cabadajová), Jakub Prachař (Petr Mácha), Petra Lustigová (Eva) aj.
Distribuce: SPI International Czech Republic

Údaje o DVD:

Obraz: 16:9 barevný
Zvuk: Dolby Digital 5.1: Česky
Titulky:české
Bonus: Interaktivní menu, Výběr scén, Filmografie, Fotogalerie, Rozhovory