Aha! Palace Pictures – Jolly Roger: Masakr v zálivu

Na stránkách CODI již nějakou dobu rotovala upoutávka v sekci Připravujeme, nyní nadešel čas. Aha! díky edici Palace Pictures nabídne v jeden den opět dva tituly. Čtvrtek 27. listopadu 2008 tak obohatí i titul Jolly Roger: Masakr v zálivu v ceně 44,- Kč.

Skupina přátel narazí na prastarou bednu plnou bohatství, tím však nevědomky probudí démonického piráta známého pod jménem Jolly Roger. Snaží si zachránit holé životy. Alex a Jessie musí objevit všechna tajemství, která vyvrhla tuto příšeru z nitra pekel. Jak zvládnout tento úkol a přežít?

Po neutrálním oficiálním textu posbíraná varování:

Příběh vraždícího piráta mohl být určitě zpracován mnohem lépe. Předchůdci v 80. letech by se tohoto nápadu zhostili určitě s větší chutí.

Představte si, že jste se svými přáteli večer na pláži. Chcete si se svojí přítelkyní/přítelem užít sexuálních radovánek a tak se vytratíte do soukromí. Ještě než však stačíte začít, všimnete si opuštěné pirátské truhly, která se neznámo jak ocitla na pobřeží. Raději ji neotvírejte nebo se vám stane totéž, co těm dvěma, jejichž zvědavost byla silnější. Truhlu otevřeli a uvnitř našli lidskou lebku. Chvíli si z ní dělali srandu a pak ji zahodili do moře. Jenže … právě díky tomu se mohlo zhmotnit zlo v podobě piráta Jollyho Rogera, který nelení a hned začne sekat hlavy. Ale nezabíjí jen tak náhodně (krom těch teenagerů na pláži), ale likviduje potomky těch, kteří jej v minulosti zradili a ukradli jeho poklad.

Tolik děj, zbytek je akce. Film jako celek je hodně špatně provedený, herecké výkony nic moc a o trikových scénách ani nemluvě (např. useknuté hlavy poskakují jak tenisové míčky či spíše jako míč na basketbal). Scény nepůsobí ani tak horrorově, jak humorně. No posuďte sami – ženská v přístavu, která spatří piráta "v akci" místo toho, aby utekla ven, tak se zavře v místnosti a bojí se tak moc, až ji tam klepne pepka, nebo striptýzový bar (mimochodem asi moc neprosperující, protože jsou tam jen majitel, dvě striptérky a jeden jediný návštěvník), kde Jolly nejprve osahává striptérku, aby pak její kolegyni usekl hlavu. A to všechno bez mrknutí oka a v klidu sleduje onen návštěvník. No a do třetice starostka Batesová. Ta za hrdinného pokřiku "nevzdám se bez boje" vyběhne vstříc Jollymu – ovšem beze zbraně a navíc s jednou rukou useknutou, a Jollyho meč je připraven…

Ano, v tomhle filmu je všechno – špatný obraz, špatný zvuk a hrozný výkon herců. Prostě katastrofa. 80 minut nudy, snaha o hodně krve (přitom v další scéně tam je pár kapek), počítačové triky jsou velmi komediální a zábavné. Ale to je asi tak všechno, co je tam zábavné. Jo, ještě striptérky, to je jediná věc na kterou se dá koukat, jinak doporučuji zavřít oči, protože jinak to do nich nahání slzy…

Žánr: Horor

Země původu: USA

Rok vzniku: 2005

Délka: 80 minut

Původní název: Jolly Roger: Massacre at Cutter’s Cove

Světová premiéra: 31. května 2005

Režie: Jones

Scénář: Jones, Jeffrey Miller

Produkce: David Michael Latt, David Rimawi, Leigh Scott, Sherri Strain, Rick Walker

Hudba: Mel Lewis