Aha! – Lelíček ve službách Sherlocka Holmesa

Edice Nedělního Aha! opět vychází v neděli 19. srpna 2007 a znovu pokračuje dalším starším českým filmem. Tentokrát je to film Lelíček ve službách Sherlocka Holmesa s klasikem české veselohry Vlastou Burianem. Cena bude 38,- Kč (+ 10 Kč cena novin).

Portorický král Ferdinand XXIII. se obává o svou bezpečnost před útoky anarchistů. Slavný detektiv mu proto najde dokonalého dvojníka… Hlavním hrdinou jedné z nejlepších komedií ve filmografii Vlasty Buriana je nepříliš úspěšný a věčně zadlužený František Lelíček, kterého navštíví legendární detektiv Sherlock Holmes a zaměstná ho jako dvojníka portorického krále Ferdinanda XXIII. Důvodem je nejen bojácná povaha krále, ale také skutečnost, že na něj někteří vysocí úředníci ve spojení s anarchisty chystají atentát. Svérázný Lelíček vtrhne do ospalého království jako čerstvý vítr a s burianovskou svérázností likviduje jednu překážku za druhou. Vymění hymnu, zlikviduje všechny pokusy o atentát a zvládne dokonce i velmi intimní setkání s královnu, která je nečekanou změnou manžela více než nadšena.
Ne nadarmo byl Vlasta Burian zvolen českým komikem století. Při jeho filmech i dnes diváci slzí smíchy a řehtají se nahlas. V soukromí byl však tento komik poněkud rozporuplnou osobností s mnoha temnými tajemstvími.

Hlavním hrdinou jedné z nejlepších komedií ve fi lmografi i Vlasty Buriana je nepříliš úspěšný a věčně zadlužený František Lelíček, kterého navštíví legendární detektiv Sherlock Holmes a zaměstná ho jako dvojníka portorického krále Ferdinanda XXIII. Důvodem je nejen bojácná povaha krále, ale také skutečnost, že na něj někteří vysocí úředníci ve spojení s anarchisty chystají atentát. Svérázný Lelíček vtrhne do ospalého království jako čerstvý vítr a s burianovskou svérázností likviduje jednu překážku za druhou.

Žánr: komedie
Rok vzniku: 1932
Země původu: Československo
Délka: 86 minut

Režie: Karel Lamač
Hrají: Vlasta Burian, Martin Frič, Fred Bulín, Lída Baarová, Eva Jansenová, Theodor Pištěk, Čeněk Šlégl, Zvonimir Rogoz, Eman Fiala, Arnold Reinmann, Jan Richter, Karel Postranecký, Jan W. Speerger, Alfred Schlesinger, Josef Rajský, Josef Loskot, Otto Zahrádka, Vladimír Pospíšil-Born, Felix Kühne, Přemysl Pražský, Jan Sviták, F.X. Mlejnek, Robert Ford, Alois Dvorský, Josef Zora, Viktor Nejedlý, Josef Oliak, Mario Karas, Emil Dlesk, Karel Schleichert, Gustav Čech, Míla Svoboda, Josef Rovenský, Betty Kysilková, Eduard Šlégl, Josef Kumok, Jára Beneš, Kamila Rosenkranzová, Václav Menger