Aha! – Kameňák

V Aha! první středu v září, tedy 5. září 2007, vyjde DVD s filmem Kameňák od režiséra Zdeňka Trošky. Cena 38,- Kč.

Příběh nové komedie Zdeňka Trošky, který byl inspirován bezpočtem kamenných vtipů, nás zavádí do poklidného jihočeského městečka. Žije tu svým neměnným rytmem celá řada typicky českých postav a postaviček i prototypových rodin. Tak třeba Novákovi. Otec Pepa je kapitánem městské policie, jeho žena Vilma je učitelkou, dcera Julie studuje zdrávku a devítiletý Pepíček neumlčitelným způsobem komentuje všechno, co se jen v okolí šustne. Doslova oči navrch hlavy ten kluk začne mít ve chvíli, kdy z Anglie do Kameňákova přijede šlechtický pár, kterému byl, v rámci restituce, navrácen zdejší zámek. Na malém městě se nic neutají a tak záhy všichni ví, že lord sem přijel hledat poklad po svém otci. Taková zpráva postaví na nohy celý Kameňákov a třem místním mafiánům zbohatlíkovi Kohnovi, fešáckému primáři a protřelému kriminálníkovi doslova nedá spát. A pak se teprve začnou dít věci.

Film Kameňák navazuje svojí poetikou a svým humorem na mé předcházející filmy, jako například Slunce, seno, jahody. Je to bláznivá česká komedie s lidovými prvky a s lidovým humorem, uvedl Zdeněk Troška v době natáčení v Týně nad Vltavou. Rád bych zdůraznil, že má divákovi přinést sto minut dobré zábavy a pohody. Nic víc od něj neočekávejte. Kdo by hledal nějaká poselství budoucím generacím, nebo něco podobného, bude zklamán. Doufám, že divákům, kteří koncem ledna přijdou na Kameňák do kin, se film bude líbit a budou odcházet s pocitem, že se dobře pobavili, zasmáli a že si i odpočinuli. Víc bych si skutečně nepřál.

Žánr: nenáročná zábava pro lidové vrstvy
Režie: Zdeněk Troška
Hrají: Václav Vydra, Jana Paulová, Marek Vašut, Jan Skopeček, Josef Laufer I, Jaroslava Obermaierová, Václav Glazar, Lubomír Lipský, Martin Faltýn, Věra Tichánková, Jana Andresíková, Marcel Vašinka, Jana Altmanová, Hana Čížková, Ladislav Županič, Dana Morávková, Zuzana Hodková, Vladimír T. Gottwald, Jaroslava Tichá
Délka: 100 minut

Kamera: David Ployhar
Střih: Dalibor Lipský
Mistr zvuku: Karel Mario Martínek
Výtvarník kostýmů: Josef Jelínek
Umělecký maskér: Vilém Persy
Hudba: Miloš Krkoška
Titulní píseň nazpívala: Helena Vondráčková
Výtvarník titulku a plakátu: Kája Saudek

Producent: Jiří Pomeje
Koproducent: Pavel Pásek
Výkonný producent: Hana Štefanová

Údaje o natáčení filmu:
Zahájení natáčení: 15. září 2002
Ukončení natáčení: 7. listopadu 2002
Místa natáčení filmu: Týn nad Vltavou, Bechyně, Náměšť na Hané, Praha-Slivenec