Blesk – Bridget Jonesová – S rozumem v koncích

Úterní edice Blesku byla nově nazvána Blesk pro radost. To znamená, že v úterky budou vycházet komedie. Komu se to nelíbí, ať si koupí Blesk až ve čtvrtek. Ale o tom až příště. DVD s filmem Bridget Jonesová – S rozumem v koncích vyjde v úterý 2. října 2007. Cena 42,- Kč (s Bleskem 49,–). Dokonalý přítel. Dokonalý život. Co by se mohlo podělat.

Jde o pokračování úspěšné komedie s Renée Zellweger Deník Bridget Jonesové. Renée Zellweger, Hugh Grant a Colin Firth se znovu setkávají, aby v romantické komedii Bridget Jonesová – S Rozumem v koncích navázali tam, kde úspěšný první díl Deník Bridget Jonesové skončil.

V tomto pokračování Deníku Bridget Jonesové se setkáváme s titulní hrdinkou tam, kde jsme se s ní rozloučili: šťastnou a spokojenou v náručí vytouženého milence Marka Darcyho (Colin Firth). Mark je zatím uznalý, ohleduplný a tolerantní (takřka) ke všem žárlivým záchvatům.

Baculatá Bridget (Zellweger), zpočátku šťastná a spokojená v náručí vytouženého milence Marka (Firth), začíná čím dál častěji propadat záchvatům žárlivosti. Bridget totiž nejde na mysl, proč by se všechny ženy v Londýně – včetně Markovy nové asistentky – „dlouhonohé hrozby“ – nesnažily Darcyho odlákat od baculaté, umíněné a často nevhodně se chovající Bridget, která neustále obtěžuje svým tvrzením: „Já přece nikdy neříkám nic jiného, než pravdu.“

Je přesvědčena, že všechny ženy světa touží právě po jejím vyvoleném. Jakmile se na scéně objeví „dlouhonohé nebezpečí“, Bridgetiny růžové obláčky, na kterých se až dosud vznášela, náhle zešednou. Stále častější záchvaty sebepodceňování začnou negativně ovlivňovat její lásku s Darcym. Když už se zdá, že rozbouřená hladina jejich vzájemného vztahu se jen tak neuklidní, objeví se na scéně Bridgetin bývalý šéf, zkušený dobyvatel ženských srdcí Daniel Cleaver (Hugh Grant).

Bridget se rychle vymaní z trapné situace a upadne do romantického omylu – avšak stále se jí daří prodírat se spletí trapasů a problémů, jaké provázejí každou pracující ženu, zejména když se stala symbolem jako „samostatná hrdinka, která si dovede poradit se životem“.

Žánr: Komedie / Romantický

Země původu: Velká Británie / USA / Francie / Německo / Irsko

Rok vzniku: 2004

Původní název: Bridget Jones: The Edge of Reason

Délka: 104 minut

Světová premiéra: 8. listopadu 2004 – Nizozemí, Amsterdam

Kinopremiéra v ČR: 18. listopadu 2004

Režie: Beeban Kidron

Námět: Helen Fielding (román „Bridget Jones: the Edge of Reason“)

Scénář: Andrew Davies, Helen Fielding, Richard Curtis, Adam Brooks

Produkce: Bernard Bellew, Tim Bevan, Jonathan Cavendish, Liza Chasin, Eric Fellner, Debra Hayward, Klaus Jüptner, Cesare Landricina, Oswald Wolkenstein

Hudba: Harry Gregson-Williams

Kamera: Adrian Biddle

Střih: Greg Hayden

Kostýmy: Jany Temine

Společnost: Universal Pictures / Studio Canal / Miramax Films / Working Title Films / Atlantic Television / Little Bird

Natáčeno: Velká Británie / Thajsko / Itálie / Rakousko

Hrají: Renée Zellweger, Jim Broadbent, James Callis, Colin Firth, Hugh Grant, Sally Phillips, Shirley Henderson, Tom Brooke, Jacinda Barrett, Jessica Hynes, Gemma Jones

Údaje o DVD:

Jazyk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky, 2.0 audiokomentář režisérky (anglicky)

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9 (2,35:1 anamorf)

Bonus: Vystřižené scény (13:04 anglicky s českými titulky), Audiokomentář režisérky (103:05 anglicky), Průvodce Thajskem (4:27 anglicky s českými titulky), Velký boj (4:54 anglicky s českými titulky), Mark & Bridget: Navždy? (5:25 anglicky s českými titulky), B. Jones zpovídá C. Firtha (4:57 anglicky s českými titulky), Na skok v Rakousku (3:58 anglicky s českými titulky), Samotářka v Londýně (3:10 anglicky s českými titulky)