TV Svet – Homer a Eddie

Časopis TV Svet je slovenskou obdobou našeho TV DUELu, pouze s tím rozdílem, že je o polovinu levnější. V úterý 2. října 2007 vyjde s nejlepším filmem s Whoopi Goldberg, který nese název Homer a Eddie. Cena DVD bude 49,– Sk.

Dojímavý příběh, ve kterém hlavní postavy ztvárnili Whoopi Goldbergová a James Belushi. Edwina je pacientka s mozkovým nádorem, které zůstává jeden měsíc života a Homera opustili rodiče, ještě když byl dítě, protože úder baseballovou pálkou zapříčinil jeho retardaci. Homer odchází do Oregonu, aby navštívil své rodiče a vrátil zpět staré časy. Edwina souhlasí, že Homera odveze, aby získala zpět peníze, které ji ukradl. Při společném bloudění po amerických cestách se vytváří mezi nimi zvláštní pouto a Edwina připouští jiskřivou lásku k Homerovi v době, kdy upadá kvůli své chorobě do kómatu.

Žánr: Drama
Originální název: Homer & Eddie
Země původu: USA
Rok vzniku: 1989
Délka: 102 minut
Režie: Andrej Končalovskij
Scénář: Patrick Cirillo
Hrají: James Belushi, Jim Mapp, John Waters, Robert Glaudini, James Thiel, Jeffrey Thiel, Andy Jarrell, Anne Ramsey, Whoopi Goldberg, Michelle Milantoni, Mickey Jones, Annie O’Donnell, Katherine Barrese, Tad Horino, Karen Black, Jack Goode Jr., Ernestine McClendon, Pruitt Taylor Vince, Wayne Grace, Smitty Smith, Lee Armstrong, Jan Bina, Harry Caesar, Al Noble, Sebastian Massa, Tommy ‚Tiny‘ Lister, Mae Mercer, Pat Ast, Nick LaTour, Beah Richards, Boris Aplon, Angelyne, Tony Epper, Vincent Schiavelli, Jimmie F. Skaggs, Nancy Parsons, Tracey Walter, Fritz Feld, Barbara Pilavin, Angelo Bertolini, Sasha Barrese, Ann Vincent, Dorothy Vincent, Jesse J. Donnelly, Marjorie Bransfield, Jeffrey Arbaugh, Don Hanmer, Ed DeFusco, James Costy a další

Produkce: Moritz Borman, James Cady
Hudba: Eduard Artemyev
Kamera: Lajos Koltai
Střih: Henry Richardson
Kostýmy: Katherine Dover
Masky: Julia L. Walker
Efekty: Craig Chandler, Alan Church