Sport – Sexmise

 

Jak jsme již psali v sobotu, den vydávání DVD v deníku Sport se posunul ze čtvrtka na středu. Takže již zítra ve středu 3. října 2007 vyjde jako příloha deníku Sport v edici Pro nás chlapy za 42,- Kč DVD s polským filmem Sexmise. Tak si to, chlapi, pěkně užijte! 

 

 

Zatím nejslavnější polská komedie, která se pravidelně vrací i k našim divákům.

 

 

 

Hlavní hrdinové, dobrovolníci Max a Albert se po umělém zmrazení těla probouzejí o „něco“ déle, než jak to plánoval původní vědecký experiment. Jejich šok je dvojnásobný, neboť se ocitli v 21. století, v novém společenství, kde žijí pouze ženy. Muži na Zemi zatím vyhynuli, ženy se staly zcela soběstačnými a „silnější pohlaví“ je pro ně nepřítelem číslo 1. Max a Albert jsou tak proti své vůli považováni za jakési nepohodlné „vykopávky“ a hrozí jim to nejhorší: smrt, anebo násilná přeměna v ženy…  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeden z nejlepších sci-fi filmů osmdesátých let, Sexmise je polského původu. Ostatně Poláci tento žánr uměli vždy, jak dokazuje třeba starší film Zkouška pilota Pirxe. Film je komedií u které se dobře pobavíte, ale současně mrazivým varováním, co by se mohlo stát, kdyby se feministkám podařilo uskutečnit svá tajná přání. 

 

Žánr: Komedie / Sci-fi

Země původu: Polsko

Rok vzniku: 1983

Originální název: Sexmisia

Délka: 117 minut

Režie: Juliusz Machulski

Pomocná režie: Bożena Michalska, Piotr Stefaniak

Asistenti režie: Ryszard Zatorski, Piotr Hanuszkiewicz

Scénář: Juliusz Machulski

Spolupráce na scénáři: Jolanta Hartwig, Pavel Hajný

Kamera: Janusz Gauer

Scénografie: Janusz Sosnowski, Ewa Grocholewicz, Wojciech Saloni-Marczewski

Kostýmy: Małgorzata Braszka

Dekorace: Wiesława Chojkowska

Hudba: Henryk Kuźniak

Speciální efekty: Zdzisław Cichocki

Produkce: Studio Filmowe (d. Zespół Filmowy) Kadr 

Hrají: Olgierd Lukaszewicz, Jerzy Stuhr, Bozena Stryjkówna, Boguslawa Pawelec, Hanna Stankówna, Beata Tyszkiewicz, Ryszarda Hanin, Barbara Ludwizanka, Miroslawa Marcheluk, Hanna Mikuc, Elzbieta Zajacówna, Dorota Stalinska, Ewa Szykulska, Janusz Michalowski, Wieslaw Michnikowski.

 

Údaje o DVD:

 

Zvuk: Dolby Digital 5.1 polsky, 2.0 česky

Titulky: česky  

Obraz: barevný PAL DVD5 4:3 

Bonus: žádný