Blesk s CD – Krakonošské pohádky 2

Oblíbené Krakonošské pohádky 2 vychází už toto pondělí v edici Hraj si a poslouchej s pexesem na obalu 23. června 2008 na novinových stáncích. CD nese podtitul Jak se dal Trautenberk na čáry máry. Cena 42,– Kč.

 

 Oblíbené Krakonošké pohádky již vyšly na CD Supraphonu a to dokonce v trojpacku. Jak to vypadá, vydání Blesku vychází z původního vydání Supraphonu a nyní tedy vychází CD č. 2:

CD by mělo obsahovat tyto pohádky:

01. Jak dostal Kuba od Krakonoše dukát
02. Jak Trautenberk otrávil strakatou kozu
03. Jak Trautenberk vystrojil hostinu štěpanickému baronovi
04. Jak si Trautenberk pochutnal na čerstvých pstruzích

Pohádky jsou v původním obsazení, jak je známe z večerníčků: Vypravěč – Jaroslav Moučka, Anče – Hana Maciuchová, Kuba – Jaroslav Satoranský, Radoslav Brzobohatý – Krakonoš (poznámka DVDINFORM: zde Blesk ovšem mystifikuje, protože Krakonoše přece hrál herec František Peterka!).

Krkonošská pohádka spisovatelky Boženy Šimkové si už několik desetiletí drží prvenství mezi televizními večerníčky. Patří totiž stále k nejoblíbenějším. Její zvukovou verzi natočil Supraphon v letech 2000 a 2001, tedy v době, kdy už nebylo možné dodržet původní televizní obsazení, ale bylo zřejmé, že její popularita neopadla. Jistě kvůli hereckým výkonům i skvělému zvukovému zpracování s původní hudbou Vadima Petrova.

Na obalu CD je jako bonus pexeso s originálními obrázky Miloše Nesvadby. Děti si tedy mohou zahrát pexeso s hrdiny oblíbeného večerníčku při poslechu pohádky z CD, která jim pomůže navodit tu správnou „krakonošskou“ atmosféru.