Filmag zábava – Ostrov pokladů

Napětí, dramatický děj, hrdinové a padouši, romantika mořeplavby a exotických krajů – to vše jsou důvody, proč dobrodružný román Ostrov pokladů od Roberta Louise Stevensona dodnes nezestárl. Na pulty nám filmové zpracování přinesl ve své řadě Zábava Filmag dnes v pátek 19. září 2008 za 45,-Kč (nebo 1,49 €). Nejslavnější pirátský film všech dob, ve kterém se zhmotňují dětské sny.

Ke slovu přichází tajemná stará mapa, černá známka jako znamení smrti, jednonohý John Silver, dlouhá cesta oceánem, vzpoura na lodi a nakonec osudový boj o ukrytý poklad.

Začíná se odvíjet příběh dospívajícího Jima Hawkinse, který se účastní výpravy za pokladem slavného pirátského kapitána Flinta. Už na lodi Hispaniola ale dojde ke vzpouře, když se velení ujme zrádný jednonohý kuchař a bývalý pirát John Silver. Dobrodružné drama vrcholí na Ostrově kostlivců, kde na námořníky čeká nejen kýžený poklad, ale také smrt.

Žánr: Dobrodružný

Země původu: SSSR

Rok vzniku: 1982

Originální název: Остров сокровищ / Ostrov sokrovisch

Délka: 195 minut (64:33 + 66:21 + 63:10)

Režie: Vladimir Vorobjov (Владимир Воробьев)

Námět: Robert Louis Stevenson (román „Treasure Island“)

Scénář: Nikolaj Semjonov

Hudba: Jevgenij Ptičkin (Евгений Птичкин)

Kamera: Alexandr Čečulin (Александр Чечулин)

Střih: Zinajda Šejněman

Hrají: Oleg Borisov (Олег Борисов) – John Silver, Fjodor Stukov (Федор Стуков) – Jim Hawkins,  Viktor Kostěckij (Виктор Костецкий) – Dr. Livesey, Vladislav Strželčik (Владислав Стржельчик) – Trelawney, Konstantin Grigorjev (Константин Григорьев) – kapitán Smollet, Leonid Markov (Леонид Марков) – Billy Bones, Nikolaj Karačencov (Николай Караченцов) – pirát Black Dog, Genadij Juchtin (Геннадий Юхтин), Nikolaj Krjukov (Николай Крюков), Georgij Štil (Георгий Штиль), Olga Vlková (Ольга Волкова) – paní Hokinsová, Valerij Zolotuchin ( Валерий Золотухин) – Ben Gunn, Anatolij Slivnikov (Анатолий Сливников) a další.

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 rusky, česky

Titulky: česky napevno s ruským zvukem

Obraz: barevný PAL DVD9 4:3

Bonus: fotogalerie, další DVD