Blesk s CD – Broučci

Deník Blesk vydá zítra, v pondělí 2. června 2008 v edici určené pro děti Poslouchej a hraj si oblíbenou pohádku Broučci. Na obalu CD najdete jako bonus další části pexesa s originálními obrázky Miloše Nesvadby. Cena 42,– Kč.

Pohádka na motivy stejnomenné knihy od Jana Karafiáta. Karafiát vydal knihu v době, kdy začal působit jako evangelický farář na Valašsku. Kniha pojednává o rodině svatojánským broučků – mamince, tatínkovi a Broučkovi, který byl ale neposlušný – neposlouchal, co mu maminka, tatínek a Janinka říkají. Své neposlušnosti se nezbavil ani v dospělosti, i když na ni mnohokrát doplatil.
obrazek

Kniha se dočkala stovek vydání, byla zhudebněna a byla podkladem pro televizní a rozhlasovou tvorbu. Byl podle ní natočený i oblíbený večerníček, který rovněž již vyšel na DVD. Snad se ho dočkáme v edici 60 pohádek na DVD vydávaných každou sobotu ve spolupráci Země pohádek a Deníku.

Vypravěčka: Věra Galatíková
Dále hrají: Petr Štěpánek, Jitka Molavcová, Eliška Balzerová, Ema Skálová, Jana Drbohlavová, Markéta Coufalová, Jitka Nerudová, Ondra Buděj