Filmag edice válka – Válečná mašinerie nacistů – Letectvo

Filmag minulý týden vypustil z označení své čtvrteční edice slůvko seriál, nicméně se dočkáme pokračování. Ve čtvrtek 2. října 2008 s označením Edice válka 38. to bude titul Válečná mašinerie nacistů – Letectvo v ceně 45,- Kč.

STRHUJÍCÍ DOKUMENTÁRNÍ SÉRIE ZE ZÁKULISÍ 2. SVĚTOVÉ VÁLKY

Unikátní dokumentární série nabízí na půdorysu deseti dílů podrobný pohled na vojenskou mašinérii nacistů v době 2. světové války.

V srdci každé války stojí strategie. A za každou strategií stojí vojenská mašinérie, která v době války spojuje jednotlivé národy dohromady, aby mohly dojít ke společnému vítězství. Když mašinérie funguje správně, stává se z ní šelma, kterou nikdo nezastaví. A naopak, když jednotlivé složky přesně nezapadají do sebe, katastrofa je doslova za dveřmi. Důraz na vojenskou mašinérii byl nejvíce patrný v průběhu 2. světové války. A právě na ni se soustředí strhující dokumentární cyklus, jehož prvních deset dílů nabízí podrobný pohled do mašinérie nacistů. Od Hitlerovy armády, přes vzdušné síly Luftwaffe a námořníky z Kreigsmarine, až po fanatické mladíky z Hitlerjugend.

Na řadě jsou další dva díly –

3. Zrozeni z popela
4. Orlové války

Jsem velmi zvědav, co z tak obsáhlého tématu, jakým je Göringova Luftwaffe, se do dvakrát pětačtyřiceti minut vejde a těším se na konurenční ohlášený dokument s názvem Bitva o Británii. 

daje o DVD:

 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky

Titulky: ne

Stopáž: 45 + 45 minut

Obraz: barevný / černobílý 4:3

Bonus: Fotogalerie