Filmag horor 22 – Witchcraft: Vražedná magie

Filmag je znám tím, že vydává tituly, které si zasluhují minimálně označení raritní. Upřesňujících slov by se dalo najít mnohem víc… Ale například aktuálně – dokážete si představit Davida Michaela Hasselhoffa v hororu? Ne, opravdu nemyslím jeho obvyklé televizní výtvory (Knight Rider, Baywatch), ale regulérní, od počátku „vážně“ zamýšlený horor? Ve středu 1. října 2008 máme všichni možnost si to prožít s filmem Witchcraft: Vražedná magie za 45,- Kč.

Satan přichází! Americké hororové béčko v brutálním italském hávu. Údajně jde o sequel La Casa 3, která je neoficiálním sequelem filmů The Evil Dead a Evil Dead II . Existuje i La Casa 5.

Zrovna tato část je podle zahraničních zdrojů považována za nejslabší z řady Evil Dead. Může za to prý použití rozpočtu na herce zvučných jmen, kvůli nimž pak nezbylo na samotný film. Zbytek herců je údajně banda tupců, která ruší cokoli, co „hvězdná“ čtyřka předvádí. Producent D’Amato přiznal své zklamání a poukázal na to, že nezkušený režisér, Fabrizio Laurenti, nezvládl práci s mezinárodními hvězdami. Film samotný kombinuje řadu úspěšných hororových titulů – Rosemary má děťátko, Shining, nicméně bezostyšně krade z tolika jiných zdrojů, až to v konečném důsledku znamená, že se proměnil v něco úplně jiného. Ale ve filmu existují i některé překvapivě dobré nápady, vzhledem k penězům jsou ale poněkud nevyužity.

Film začíná snovou scénou, ve které těhotná Jane vidí ženu prchající dlouhou chodbou. Lidé kolem jsou oblečeni v šatech z 18-tého století. Žena končí svůj běh skokem z okna a Jane se probouzí. Od tohoto okamžiku začíná Jane a lidé v jejím okolí vidět podivnou starou dámu v černém.

Kdesi v Massachusetts na ostrově objevuje Leslie a její přítel fotograf Gary starý opuštěný hotel, ve kterém jsou místa, připomínající zmíněný sen. V těchto místech údajně straší duch bývalé německé herečky, dámy v černém…

Hotel koupí rodina manžela Jane, jehož matka se rozhodne pustit do oprav, se kterými má pomáhat architektka Linda.

Jenže manžel a jeho matka jsou reinkarnací milenců, kteří byli upáleni za praktikování čarodějnictví. Po 300 letech se vrací zpět na zem, aby vykonali svou pomstu. A když prudká bouře odřízne ostrov s hotelem od ostatního světa, Jane se pokouší uniknout z jejich spárů, protože chtějí dítě obětovat Satanovi. Zlá čarodějka ale nechce nechat nikoho uprchnout…

No, nějak mi ty jednotlivé popisy nepasují do smysluplného celku, uvidíme .

Pokud chcete zůstat aspoň trochu překvapení, tak zde neklikejte.

Pro doplnění oficální text:

Zoufalá matka musí ochránit své nenarozené dítě před Satanem. Duchové minulosti se střetávají se žhavou přítomností v příběhu šťastné manželské dvojice, která tráví noc odříznutá od světa ve starém hotelu na odlehlém ostrově. Těhotná Jane rožívá svou nejhorší noční můru, když zjišťuje, že její nenarozené dítě má být obětováno satanskému kultu. Pomalu přestává rozlišovat mezi realitou a hrůznými vizemi, kterým nedokáže zabránit ani zoufalý manžel Gary. A před vražednou magií přestává být úniku. 

Žánr: Horor
Země původu: Itálie / USA
Rok vzniku: 1988
Délka: 95 minut
Původní název: La Casa 4 / Evil Dead 4 / Witchcraft
Režie: Fabrizio Laurenti
Scénář: Harry Spalding, Daniele Stroppa
Produkce: Joe D’Amato, Jim Hanson
Hudba: Carlo Maria Cordio, Randy Miller
Kamera: Gianlorenzo Battaglia
Společnost: Filmirage S.r.l.
Natáčeno: Massachusetts, USA
Hrají: David Hasselhoff (Gary), Linda Blair (Jane Brooksová), Catherine Hickland (Linda Sullivanová), Annie Ross (Rose Brooksová), Hildegard Knef (dáma v černém), Leslie Cumming (Leslie), Robert Champagne (Freddie Brooks), Rick Farnsworth (Jerry Giordano), Michael Manchester (Tommy Brooks), Frank Cammarata (Tony Giordano), Victoria Biggers (sekretářka), Ely Coughlin (Satan), Kara Lynch (Cindy), James Haynes (Jon), Richard Ladenburg (šerif), George Stevens (rybář)
Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky
Titulky: česky napevno s anglickým zvukem
Obraz: DVD5 PAL barevný 4:3
Bonus: z naší nabídky

E-shop Řitka video s.r.o.