Sobotní Sport – Čelisti 4

Deník Sport dorazí v sobotu 4. října 2008 rozpracovanou řadu a přinese (snad opravdu poslední) film Čelisti-Pomsta s pořadovým číslem 4 v obvyklé ceně 49,- Kč. Jednička nám bude chybět dál.

Policejní náčelník Martin Brody před časem zemřel na infarkt vyvolaný v důsledku jeho celoživotního strachu ze žraloků. Jeho manželka Ellen Brodyová stále žije v přímořském městečku Amity. Její synové Sean a Michael přestali pracovat v Mořském světě. Sean nyní pracuje jako člen policejního sboru v Amity. V předvánoční náladě se s matkou chystají oslavit Štědrý den, když je neplánovaně odvolán, aby se postaral o porušenou bóji nedaleko přístavu. Když však Sean vypluje na moře, aby věc prošetřil, je napaden obrovským bílým žralokem, který ho zabije.

Když se to doslechne jeho bratr Michael, který právě studuje mořskou biologii, přijede se svou manželkou Carlou a pětiletou dcerou Theou do Amity a pozvou šokovanou Ellen, aby strávila Vánoce u nich na Bahamách. Letadlo pilotuje Hoagie Newcombe, který se do Ellen na první pohled zamiluje.

Po příletu se Ellen seznámí také s Michaelovým přítelem Jakem, který bydlí v sousedství a stejně jako Michael studuje mořskou biologii. Michael a Jake často společně vyjíždějí na moře, jednoho dne je však napadne obrovský žralok. Michael se domnívá, že je to ten samý, který zabil Seana a proto se pokusí žraloka označkovat. Později stejný žralok napadne také „banánový“ člun, na kterém se na moře vydala Thea se svými kamarádkami. Žralok poškodí člun a zabije ženu, jež dívky doprovázela.

Šokovaná Carla se na Michaela zlobí, že jí o žralokovi nic neřekl, ten však mlčel, protože nechtěl ještě víc rozrušit Ellen, která se vzpamatovává se své ztráty za pomoci sympatického Hoagieho. Ta nyní věří, že žralok pronásleduje její rodinu a že při útoku na člun byla jeho cílem Thea. Tajně proto sebere Michaelovu loď a vydá se na moře, aby žraloka našla a zabila. Michael, Hoagie, a Jake se vydávají po jejích stopách v naději, že ji najdou dřív, než se žralokovi podaří ji objevit a zabít.

Pokud Čelisti 3 byly nominovány na 8 anticen Razzie , tak Čelisti-Pomsta obdržely o jednu nominaci míň. Zato jednu proměnily – za nejhorší vizuální efekty. Jednu nominaci obdržel i samotný Michael Caine.

I když se k účasti nějakou záhadou podařilo získat část původního hereckého souboru, ze vše mluví citace „Vystupuje zde nejhorší atrapa žraloka, jakou jsem kdy viděla – i gumová pískací hračka sousedovic čokla vypadá věrohodněji…“. A nebo třeba i tady .

Žánr: Thriller / Horor
Země původu: USA
Rok vzniku: 1987
Délka: 89 minut (video verze 91 minut)
Původní název: Jaws:The Revenge
Světová premiéra: 17. července 1987
Režie: Joseph Sargent
Námět: Peter Benchley
Scénář: Michael De Guzman
Produkce: Frank Baur, Joseph Sargent
Hudba: Michael Small
Kamera: John McPherson
Společnost: Universal Pictures
Natáčeno: Bahamy / Edgartown, Martha’s Vineyard, Massachusetts, USA / Universal Studios – 100 Universal City Plaza, Universal City, Kalifornie, USA
Hrají: Lorraine Gary (Ellen Brodyová), Lance Guest (Michael Brody), Mario Van Peebles (Jake), Michael Caine (Hoagie Newcombe), Karen Young (Carla Brody), Judith Barsi (Thea Brody), Lynn Whitfield (Louisa), Mitchell Anderson (Sean Brody), Jay Mello (mladý Sean Brody), Cedric Scott (Clarence), Charles Bowleg (William), Melvin Van Peebles (pan Witherspoon), Mary Smithová (Tiffany), Edna Billotto (Polly), Fritzi Jane Courtney (paní Taftová), Cyprian R. Dube (major), Lee Fierro (paní Kintnerová), Moby Griffin (muž na lodi), Diane Hetfield (paní Fergusonová), Daniel J. Manning (Jesus), William E. Marks (Lenny), James Martin Jr. (ministr), a další

Údaje o DVD neznámé: