Blesk pro ženy – Vytoužený Marielund

Blesk pro ženy minulý týden rozjel novou romantickou řadu, toto pondělí 6. října 2008 je na řadě z kolekce jménem Inga Lindström – Moře lásky titul Vytoužený Marielund v ceně 49,- Kč. Tragická událost v minulosti brání mladé ženě, aby navázala nový vztah. Až v okamžiku, kdy se rozhodne, že se osudu postaví čelem, dostává její život správný směr…

Atraktivní Lena Lagerberg žije ve Stockholmu a pracuje jako letuška. Přestože létá po celém světě, ve svém rodném městě Schären, kde stále žije její rodina, už nebyla spoustu let. Přes její minulost leží temný stín, který Leně brání vrátit se domů a ona se bojí, že by návrat do sídla Lagerbergových mohl otevřít staré rány. A přece jednoho dne nastane situace, která si její návrat vyžádá. To když se její otec Björn, který provozuje společně s rodinou její sestry Ingrid malý hřebčín s prázdninovým penzionem, těžce zraní na lodi. Radost ze shledání je veliká, přesto Björn cítí, že se jeho dcera ještě stále nedokázala vyrovnat s minulostí a její návrat je pouze dočasný. A není sama, koho minulost těžce poznamenala. Její babička Elinor Frödin, která žije v sousedním, nádherném sídle „Marielund“, se snaží Leně vyhýbat jak jen je to možné.

Jenže právě u ní je přes prázdniny ubytován pohledný architekt Magnus Jacobsson se svou jedenáctiletou dcerou Emmou. Protože babička Elinor má finanční problémy, řeší Magnus se svým partnerem otázku prodeje tohoto sídla. Chtěl, aby s ním cestovala na místo i jeho žena Britta, ale ta musela služebně do Guttenborgu.

Obrazovka z DVD

Obrazovka z DVD

Obrazovka z DVD

Obrazovka z DVD

Hned při prvním setkání to mezi Magnusem a Lenou pořádně zajiskří, jenže žádný z nich se nechce ke svým citům přiznat. Lena se bojí otevřít hlubokým citům ze strachu, že by mohla milované opět ztratit, Magnus proto, že je ženatý. Přesto oba cítí, že jsou k sobě neodolatelně přitahováni a když se jednoho dne setkají u malebných jezer ležících poblíž usedlosti Lagerbergových, je jasné, že je to láska. Situace se začne komplikovat poté, co se Lena přece jen setká s babičkou Elinor. Temné tajemství, které je spojuje, je pro Lenu stále ještě noční můrou. Komplikuje se také její vztah s Magnusem, a to všechno ji nakonec vede k rozhodnutí odjet. Ale pak se jednoho dne ztratí během vyjížďky malá Emma.

Magnus a Lena se ji okamžitě vydají hledat. Jejich láska musí toho dne podstoupit velmi neobvyklou zkoušku.

Zadní strana

Žánr: Romantický / Drama

Země původu: Německo

Rok vzniku: 2004

Délka: 87 minut

Původní název: Inga Lindström – Sehnsucht nach Marielund

Světová premiéra: 25. ledna 2004 (epizoda 1 sezony 1 TV série)

Režie: Karola Meeder

Scénář: Christiane Sadlo

Produkce: Herbert Häußler, Ronald Mühlfellner

Hudba: Richard Blackford

Kamera: Frank Brünner

Společnost: Bavaria Film, Zweites Deutsches Fernsehen

Natáčeno: Stockholm, Stockholms län, Švédsko

Hrají: Eva Habermann (Lena Lagerbergová), Daniel Morgenroth (Magnus Jacobsson), Reiner Schöne (Björn Lagerberg), Carin C. Tietze (Ingrid Holmová), Karin Dor (Elinor Frödinová), Nicole Nieth (Emma Jacobssonová), Alban Hansen (Lasse Holm), Stephan Hippe (Malte Hällström), Lisa Karlström (Britta Jacobssonová), Till Demtrøder (Claes Sandberg), Maike Bollow (Flristin Stinaová), Max Engelke (Stefan Frödin), Petra Polosek

Menu DVD

Údaje o DVD:

Výběr kapitol

Zvuk: Dolby Digital 2.0 německy, česky

Titulky: česky

Nastavení zvuku a titulků

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9

Bonus: žádný