Vapet dětem – Franklin a Zelený rytíř

Vapet se vrací v sobotu 11. října 2008 k již načatému hrdinovi a přijde s příběhem Franklin a Zelený rytíř, cena stále 42,- Kč. Podle dostupného obalu předchozího vydání byl na DVD ještě druhý příběh, Franklinovy kouzelné Vánoce.

Od minule se jaksi změnil tvůrčí tým, země původu, ba i letopočet je dřívější než již vydané, údajně první celovečerní dobrodružství. Zřejmě to bude tím, že tento příběh byl určen primárně pro videotrh a nikoli pro kina.

Zima ve Franklinově vesnici je dlouhá a zdá se, že nikdy neskončí. Všichni se na jaro těší, ale nejvíce Franklin, který ví, že právě to letošní přinese milou změnu. Se svým kamarádem šnekem se Franklin, coby pohádkový „Zelený rytíř“, vydávají na cestu jaro najít. Ani si neumíte představit, jaká dobrodružství na cestě zažijí. Podaří se Franklinovi přivést jaro do jejich vesničky?

A zcela odlišná verze obsahu praví:

Příběh natočený podle seriálu o želví rodince. Želváček Franklin žije v domečku spokojeně a s láskou se svými rodiči. Až do té doby, než se dozví, že se v rodině očekává radostná událost – maminka čeká miminko. Jeho kamarádi méďa, zajíc a bobr mu vyprávějí, co se všechno změní po narození mrněte. Rodiče na něj nebudou mít prý čas, nebudou ho mít tak rádi jako dříve a jiné další hrůzostrašné, ale samozřejmě nepravdivé historky. Franklin se snaží vyřešit to po svém. Uteče za Zeleným rytířem.

No a pravda je zřejmě někde uprostřed:

Ve Woodlandu je zima a Franklin se dozvídá, že na jaře se narodí jeho malá sestřička. Po rozhovorech s kamarády ale začne mít smíšené pocity. Podle legendy, kterou mu maminka četla, chce být Zeleným rytířem a vypraví se do lesa najít jaro v doprovodu svého přítele Snaila.

Žánr: Animovaný / Pohádka / Rodinný

Země původu: Kanada

Rok vzniku: 2000

Délka: 75 minut

Původní název: Franklin and the Green Knight: The Movie

Světová premiéra: 17. října 2000 – Kanada

Režie: John van Bruggen

Scénář: Betty Quan

Produkce: Michael Hirsh, Patrick Loubert, Merle-Anne Ridley, Clive A. Smith

Hudba: Tom Szczesniak, Ron Korb – flétna

Společnost: Nelvana Limited

Hrají: hlasy v originále – Noah Reid (Franklin), Elizabeth Brown, Richard Newman, Kyle Fairlie, Taylor McMillan, Olivia Garratt, Shirley Douglas, Stuart, Kristen Bone, Juan Chioran, Paul Essiembre, Jonathan Wilson, Gary Krawford, Ruby Smith-Merovitz, James Rankin, Corinne Conley, Valerie Boyle, Adrian Truss, Elizabeth Hanna, Catherine Disher, Paul Haddad, Jim Jones, Debra McGrath, Annick Obonsawin, Luca Perlman

České znění: (zdroj animsvet.cz ):
Petros Alexandridis, Julie Alexandridisová , Vojtěch Rohlíček, Anna Suchánková, Oldřich Vlach, Jaroslava Obermaierová, Radek Škvor, Jan Škvor, Ilona Svobodová, Petr Štěpánek, Dana Syslová, Jan Šťastný, Jana Altmannová, Pavel Kříž, Magda Reifová, Miloš Vávra, Ladislav Cigánek

Údaje o DVD (dle dostupného obalu):

Zvuk: Dolby Digital česky, slovensky

Titulky: –

Obraz: barevný 4:3

Bonus: –