Blesk s CD – Krakonošské pohádky 1

Deník Blesk přichází opět s novou edicí určenou pro děti. Tentokrát to budou pohádky na CD, se kterými již nějakou dobu slaví úspěchy Deník ve svém sobotním vydání. Ale Blesk přinesl inovaci: kromě zvukového CD přináší ve své edici Hraj si a poslouchej i hru pro volné chvíle. CD se jmenuje Krakonošské pohádky 1 – Jak Krakonoš s Trautenberkem vedli válku. Vyjde zítra, v pondělí 19. května 2008 za cenu 42,– Kč.

 

 Nejdříve tedy informaci o hře: na obalu CD je jako bonus pexeso s originálními obrázky Miloše Nesvadby. Děti si tedy mohou zahrát pexeso s hrdiny oblíbeného večerníčku při poslechu pohádky z CD, která jim pomůže navodit tu správnou „krakonošskou“ atmosféru.

Oblíbené Krkonošké pohádky již vyšly na CD Supraphonu a to dokonce v trojpacku. Takže pokud bude vydání Blesku vycházet z původního vydání Supraphonu (jak tomu běžně bývá), bude CD č. 1 obsahovat tyto pohádky:

01. Jak Trautenberk pytlačil v Krakonošově revíru
02. Jak Trautenberk topil Krakonošovým bukem
03. Jak chtěl Trautenberk sojčí peříčko
04. Jak Kuba utekl ke Krakonošovi
05. Jak chtěl Trautenberk dát Kubu na vojnu

Pohádky jsou v původním obsazení, jak je známe z večerníčků: Vypravěč – Jaroslav Moučka, Anče – Hana Maciuchová, Kuba – Jaroslav Satoranský.

Krkonošská pohádka spisovatelky Boženy Šimkové si už několik desetiletí drží prvenství mezi televizními večerníčky. Patří totiž stále k nejoblíbenějším. Její zvukovou verzi natočil Supraphon v letech 2000 a 2001, tedy v době, kdy už nebylo možné dodržet původní televizní obsazení, ale bylo zřejmé, že její popularita neopadla. Jistě kvůli hereckým výkonům i skvělému zvukovému zpracování s původní hudbou Vadima Petrova.