Amercom – Encyklopedie II. světové války 4 – Balkánské tažení – 1. část

Dnes, v pondělí 13. října 2008, se na pultech objevilo 4. pokračování Encyklopedie II. světové války z vydavatelství Amercom. Opět papírové listy do pořadače a DVD s názvem Balkánské tažení – 1. část, ještě stále za cenu 99,- Kč.

DVD jde opět časově mimo tištěnou podobu Encyklopedie. Ta má titulek Bitva o Británii – osamělý ostrov – 1940-1941. Tomuto časovému období bylo věnováno DVD již v minulém vydání. Aktuální kapitoly tištěné Historie nesou tentokrát názvy Začátek války na moři; Operace „Lvoun"; Na anglické obloze; Čechoslováci a Poláci v bitvě o Británii; Počátky československého zahraničního odboje. Další částí je sekce Militarie věnovaná letadlům roku 1940 a Kalendárium se zabývá nejdůležitějšími událostmi ledna a února 1940.

 

 

 

V dalším čísle bychom měli najít kapitoly Protektorát Čechy a Morava, Počátek německého teroru v Polsku a Katyň.

 

Obal DVD (opět klasická „tlustá" krabička) uvádí:

 

1. část – Vypuknutí války na Balkáně.

 

Aby mohl Hitler provést invazi do Sovětského svazu, potřebuje zabezpečit jižní křídlo německé armády a získat rumunskou ropu. Zpočátku se Třetí říše pokouší získat Balkán prostřednictvím uzavírání spojenectvís tamními státy, pak v bleskové válce obsazuje Jugoslávii a Řecko a zahajuje tažení do SSSR. S příchodem zimy se však situace přestane vyvíjet podle německých představ…

 

 

 

Žánr: Válečný / Dokument

Délka: 52 minut

Rok vzniku: 2002

Scénář: Michael Hickey

Produkce: Rachael Griffiths, Julian Overall, Zoe Mortimer, Nick Lewis, Steve Gillham, Trevor Green

Společnost: Cromwell Productions

Hrají: Jonathan Booth (vypravěč)

 

Údaje o DVD:

 

Zvuk: Dolby Digital anglicky, česky, polsky

Titulky: česky, polsky

Obraz: barevný PAL 4:3

Bonus: žádný