MF Dnes – Hity a události 1985 (CD)

Zatímco hitové kompilace vydávané deníkem Aha!, které mapují českou popovou tvorbu uplynulých desetiletí jsou zaměřeny pouze na domácí produkci, CD od MF Dnes mají širší záběr – věnují se i hitům zahraničním. Oproti kolekci z Aha! je však cena více jak o 100% vyšší. Navíc získáte tištěnou brožurku s přehledem důležitých dat dekády. Hity 1985 vyjdou v sobotu 17. května 2008 za cenu 79,– Kč.

Eurodisco, africká charita a spartakiádní Poupata – takový byl hudební rok 1985. Deník MF DNES připravil exkluzivní kolekci hitů, třetí ze série mapující hudbu v politicky důležitých letech.

Hlavou státu v Československu byl stále Gustáv Husák. V tomto roce v Moskvě zemřel generální tajemník ÚV KSSS Konstantin Ustinovič Černěnko, a na jeho místo nastoupil Michail Gorbačov, který se později proslavil prosazováním glasnosti a perestrojky. 6.- 7. července 1985 – 150–200 000 lidí se zúčastní pouti na Velehrad u příležitosti 110 výročí smrti Metoděje, což je dosud největší demonstrace za náboženskou svobodu. 13.července 1985 v Londýně a Philadelphii se konal jeden z největších koncertů všech dob. Byl to charitativní koncert, kde vystupovali hvězdy tehdejší hudební scény bez honoráře. Výtěžek z koncertu byl věnován na pomoc Etiopii. V Londýně se představili například Queen, Status Quo, Phil Collins, U2, Elton John nebo The who. Ve Philadelphii zahráli třeba Black Sabbath, Madonna, Eric Clapton, Simple Minds, Judas Priest nebo Led Zeppelin. Akce měla obrovský úspěch. Celkově se vybralo více jak 280 mil. dolarů. Microsoft uveřejnil první verzi Windows. Na dně Atlantického oceánu byl nalezen luxusní zaoceánský parník Titanic. 3. října 1985 z Kennedyho vesmírného střediska odstartoval ke svému prvnímu letu raketoplán Atlantis.

Tracklist:
01. Tina Turner – We Don’t Need Another Hero
02. Elán – Stužková
3. Lionel Richie – Say You Say Me
04. Karel Gott – Muzika
05. Modern Talking – You’re My Heart, You‘re My Soul
06. Baltimora – Tarzan Boy
08. Heidi – Vím už svý
09. Kool And The Gang – Cherish
10. Hana Zagorová – Mys dobrých nadějí
11. Bryan Ferry – Slave To Love
12. Tears For Fears – Shout
13. Petra Janů a Petr Janda – Není nám už sedmnáct
14. Peter Nagy – Sme svoji
15. Jan Hammer – Miami Vice Theme
16. Talking Heads – Road To Nowhere
17. Natural – Já na to mám
18. Pavel Bobek a Marie Rottrová – S tím bláznem si nic nezačínej
19. Michal Tučný – Všichni jsou už v Mexiku
20. Brontosauři – Na kameni kámen