Filmhouse – Salamandr

 

Filmové návraty společnosti Filmhouse nás pravidelně vrací do minulosti, kterou si pamatujeme a ve vzpomínkách hýčkáme. Ve středu 15. října 2008 se tak můžeme těšit na film Salamandr za 49,- Kč. Jeden z nejlepších politických trillerů přelomu 70.a 80.let, věrný výborné italské filmařské škole. Ve filmu se objevila řada hereckých hvězd – Franco Nero, Anthony Quinn, Eli Wallach, Christopher Lee, Martin Balsam, Claudia Cardinale. Nezapomenutelnou roli však ztvárnil Paul Smith (humorný ruský velkokníže z westernu Maverick). Jeho postava nese prostý název "Chirurg" a několik scén, v nichž účinkuje, je opravdu jen pro otrlé povahy. 

 

 

Salamandr je krycí jméno bohatého průmyslníka, který zasahuje, aby zabránil fašistickému spiknutí v Itálii.

 

Plukovník italské kontrašpionáže Dante Matucci pátrá v rámci svých služebních povinností po záhadných okolnostech smrti náčelníka generálního štábu armády, u jehož mrtvoly se našla vizitka s obrázkem salamandra. Při vyšetřování se seznámí s jedním z nejbohatších mužů v zemi, velkoprůmyslníkem Manzinim, který se stane jeho ochráncem. Matucci brzy zjistí, že zločin souvisí s rozvětveným komplotem, do kterého jsou zapleteni osobnosti z nejvyšších kruhů. Jde o to zjistit, kdo z aktérů hraje jakou roli a na které straně stojí.

 

Žánr: Thriller

Země původu: USA / Itálie / Velká Británie

Rok vzniku: 1981

Délka: 103 minut (podle obalu 98 minut)

Původní název: The Salamander

Světová premiéra: 28. února 1982

Režie: Peter Zinner

Námět: Morris L. West

Scénář: Robert Katz, Rod Serling

Produkce: Erwin C. Dietrich, William R. Forman, Paul Maslansky, Renzo Rossellini

Hudba: Jerry Goldsmith

Kamera: Marcello Gatti

Společnost: Incorporated Television Company / Opera Film Produzione / Orbi S.A.

Hrají: Franco Nero (plukovník Dante Matucci), Anthony Quinn (Bruno Manzini), Martin Balsam (kapitán Steffanelli), Sybil Danning (Lili Andersová), Christopher Lee (Prince Baldasar, ředitel kontrašpionáže), Cleavon Little (major Carl Malinowski, USMC), Paul L. Smith (chirurg), John Steiner (kapitán Roditi), Claudia Cardinale (Elena Leporellová), Eli Wallach (generál Leporello), Renzo Palmer (major Giorgione), Anita Strindberg (princezna Faubiani), Marino Masé (kapitán Rigoli), Jacques Herlin (Woodpecker), Fortunato Arena (generál Pantaleone), John Stacy (vrátný), Andrea Esterhazy (ministr obrany), Tony Brandt (Gianni Bandanelli), Tom Felleghy (muž na Panaleonově pohřbu), Margherita Horowitz (manželka ministra obrany), Nello Pazzafini (Manziniho bodyguard)

Od tohoto titulu došlo ke změně grafické úpravy a název edice se zmenšil a přesunul na zadní stranu pošetky. 

Menu DVD 

Údaje o DVD:

Výběr kapitol 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: česky, slovensky

 

Nastavení zvuku a titulků 

 

Obraz: barevný PAL 4:3

Bonus: žádný