Středeční Sport – Kobra 11 č. 7: Na život a na smrt

Již posedmé se setkáme s Kobrou 11 a dalším pilotním filmem (resp. filmem složeným ze dvou dílů) tohoto automobilového masakru. Ve středečním Sportu dne 15. října 2008 vychází před nedávnem v televizi odvysílané díly Na život a na smrt za 49,- Kč. Jde o 1. a 2. díl 11. řady, celkově díly 162. a 163.

Semir a jeho parťák Tom Kranich objeví v havarovaném autě na dálnici ukrytou Vietnamku. Než se stačí při výslechu něco dozvědět, je jim případ odebrán, protože přesahuje kompetence dopravní policie. Tom nicméně svědkyni sleduje a padne do pasti. Volá o pomoc Semirovi, ale ten už dorazí pozdě: Tom i Vietnamka jsou zastřeleni. Nad Tomovou mrtvolou ale Semir zahlédne muže s pistolí. Když ho posléze vypátrá a zatkne, tvrdí Mark Jäger klidně, že má alibi. A vysoký policejní důstojník Simon mu je potvrdí. Semir je přesvědčen, že se nemýlil, ale zdá se, že ani šéfka Anna mu nevěří. Dává mu dovolenou. Semir muže sleduje, ten si toho ovšem všimne a ve svém červeném sporťáku ho vyláká k honičce městem, Semir skončí v i s autem v bazénu. Je zatčen, a zdá se, že jeho budoucnost u dopravní policie je ohrožena.

Stejnou zbraní jako Tom Kranich je zastřelen Simon. Semir už začíná tušit, že tu něco nehraje. Znovu sleduje záhadného muže, tentokrát do nevěstince, kde má schůzku. Je odhalen, pokusí se utéct, ale skončí na střeše, odkud není zdánlivě úniku. Zachrání ho obchodník Jäger, kteerého viděl sklánět se nad mrtvým Kranichem. V noci pak Semira navštíví a prozradí svou totožnost: je to Chris Ritter, policista, který pracuje v přestrojení a jehož úkolem je rozkrýt obchod s bílým masem, který provozuje překupník Roman Gehlen a jeho syn Erik. S Semirovi teď už jen zbývá dokončit nebezpečnou akci. Gehlenovi už Chrise podezírají, takže mu Semir v závěrečné honičce zachrání život, což mu Chris vzápětí oplatí.

Originální název: Auf Leben und Tod

V hlavních rolích hrají: Erdogan Atalay, Gedeon Burkhard, Charlotte Schwab, Gottfried Vollmer, Dietmar Huhn a další