Vapet vás baví – Kdo najde přítele, najde poklad

Komu je sólový Bud Spencer málo, má díky Vapetu ve čtvrtek 23. října 2008 možnost užít si i jeho duelového působení. V řadě Vapet Vás baví totiž vyjde komedie Kdo najde přítele, najde poklad za 48,- Kč. Bláznivá komedie o hledání pokladu, přátelských ostrovanech a zapomenutém japonském bojovníkovi.

Známá dvojka se tentokrát vydává na údajně liduprázdný ostrov, kde má být ukrytý poklad. K jejich překvapení není ostrov opuštěný, o čemž je přesvědčí střelba, při níž jde oběma o život. Kromě domorodců žije na ostrově ještě japonský voják, stále v plné válečné pohotovosti. To je ale neodradí od hledání vysněného pokladu.

Alan je lehkomyslný hazardér, který přijde o všechny peníze sázkami na dostihy a ještě navíc o peníze svého nemocného strýce, který od chvíle, kdy se u něj projevily příznaky tropického zánětu mozkových blan, neustále vypráví o pokladu ukrytém na jednom pustém ostrově. Charlie O’Brien se chystá na sólovou plavbu kolem světa s cílem získat prémii, slíbenou firmou vyrábějící marmeládu Puffin, kterou se má osamělý plavec na moři živit. Jejich osudy se protnou v okamžiku, kdy se Alan prchající před lichvářem, jemuž dluží značnou sumu, ukryje na Charlieho lodi právě ve chvíli, kdy se osamělý mořeplavec chystá vyrazit na cestu. Alan samozřejmě využije příležitost a s pomocí magnetu umístěného poblíž kompasu nasměruje člun k ostrovu s pokladem. Charlie si přítomnosti Alana všimne když mu vyhládlý černý pasažér sní jídlo poté, co znechucený Charlie vyházel do moře nádoby marmelády. A když navíc zjistí, že Alan magnetem změnil kurs jeho cesty, zuřivě se s ním popere. Ve rvačce se jim však podaří spadnou do vody a přijdou o člun, který odnese proud z jejich dosahu. Jsou nucenu doplavat k blízkému ostrovu, který by sice měl být oním ostrovem, kde je ukrytý poklad, ovšem není tak pustý, jak by měl být.

Žije tu domorodý kmen, kterému vládne královna Mama a její syn Anulu. I když přivítání není zrovna přátelské a Charlie se musí střetnout a Anulem, dvojice hrdinů si získá náklonnost domorodců, když ubrání jejich vesnici před nájezdem pirátů, kteří se pravidelně vracejí, aby domorodce okradli o zásoby a unesli jejich ženy. Ovšem ne všichni obyvatelé ostrova jsou jim nakloněni. Přesvědčí je tom střelba, která je překvapí při hledání pokladu. Zjistí, že na vrcholku ostrova je japonská pevnost z druhé světové války, kterou stále zuřivě brání zapomenutý japonský voják Kamasuka, který netuší, že válka už dávno skončila a brání každému v pokusu přiblížit se k pevnosti. Jenže právě tam se hodlá Alan podívat, protože je přesvědčen, že zrovna tam je ukrytý poklad.

Žánr: Akční / Dobrodružný / Komedie

Země původu: Itálie / USA

Rok vzniku: 1981

Délka: 99 minut

Původní název: Chi trova un amico, trova un tesoro

Režie: Sergio Corbucci

Scénář: Mario Amendola, Sergio Corbucci, Gene Luotto

Produkce: Victor Gillespie, Josi W. Konski

Hudba: Carmelo La Bionda, Fratelli La Bionda, Michelangelo La Bionda

Kamera: Luigi Kuveiller

Společnost: Take 1 Productions

Natáčeno: Key Biscayne, Florida, USA

Hrají: Terence Hill (Alan), Bud Spencer (Charlie O’Brien), John Fujioka (Kamasuka), Louise Bennett (Mama), Sal Borgese (Anulu), Kainowa Lauritzen (Ulla), Mirna Seya (Dimhea), Terry Moni Mapuana (Alua), Linda Prast, Kathy Lun, Herb Goldstein (strýc Brady), Arnie Ross, Tom Tully (námořní kapitán), Baba Subraniam, a další

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: česky  

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9

Bonus: žádný