Blesk pro ženy – Cesta k tobě

Stále stejná rovnice – Blesk pro ženy + pondělí, tentokrát 27. října 2008 = další zástupce kolekce Inga Lindström – Moře lásky s názvem Cesta k tobě, cena 49,- Kč. Německá televizní romance o studentce teologie a řadě nečekaných náhod, které ji dovedly k nečekané lásce na první pohled.

Na idylickém ostrově Liljeham onemocněl místní pastor Tore Hasselrot. Po dobu nemoci ho má v komunitě zastupovat mladá Mia Rosenblom, která studuje teologii na univerzitě ve Stockholmu. Přestože je od povahy nejen dívkou temperamentní ale také veselou, ten den, kdy je požádána o zastupování nemocného pastora, tak rozhodně nevypadá. Není divu. Ještě včera byla totiž šťastná ve vztahu s historikem umění Markusem Nybomem, ale dnes se její štěstí zhroutilo, když zjistila, že je jí Markus nevěrný. Hluboce zklamaná Mia usoudí, že vypadnout ze Stockholmu, změnit prostředí a přijít na čerstvý vzduch je možná to nejlepší co může v tuto chvíli udělat.

Po poněkud komplikované cestě, právě když jede přes most, který dělníci čerstvě natírají, jednomu z nich upadne plechovka s barvou a narazí přímo do čelního skla jejího auta. Dezorientovaná dívka trhne volantem a málem se čelně srazí s protijedoucím vozidlem. Z něj vystoupí Patrik Ekham a … jejich vzájemná přitažlivost je tak silná, že je z toho láska na první pohled. Jenže než se bude moci jejich láska dočkat šťastného konce, čeká dvojici ještě celá řada potíží a protivenství, která budou muset překonat.

Zadní strana

Žánr: Romantický / Drama

Země původu: Německo

Rok vzniku: 2005

Délka: 88 minut

Původní název: Inga Lindström – Der Weg zu dir

Světová premiéra: 1. května 2005 (epizoda 5 sezony 2 TV série)

Režie: Helmut Förnbacher

Scénář: Christiane Sadlo

Produkce: Herbert Häußler, Ronald Mühlfellner

Hudba: Richard Blackford

Kamera: James Jacobs

Společnost: Bavaria Film, Zweites Deutsches Fernsehen

Natáčeno: Marielund, Uppsala län, Švédsko / Stockholm, Stockholms län, Švédsko / Öregrund, Uppsala län, Švédsko / Östhammar, Uppsala län, Švédsko

Hrají: Sonsee Neu (Mia Rosenblomová), Felix Eitner (Patrick Ekham / Paul Larkfeld), Horst Janson (Tore Hasselrot), Claudelle Deckert (Paula Sabyová), Judith Döker (Stina Larssonová), Jürgen Goslar (Per Larsson), Christoph Grunert (Markus Nybom), Christine Klein (Hanna), Dominik Maringer (Jan), Christine Reinhart (Solveig Hasselrotová), Nicki von Tempelhoff (Max Larkfeld)

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 německy, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL DVD5 16:9

Bonus: žádný