Filmag válka film 43. – Zabít Rommela

Válečný Filmag tentokrát nevyjde v úterý, protože tou dobou si budeme užívat státního volna. Nový titul příslušné ediční řady Zabít Rommela by měl být k dostání ve středu 29. října 2008 za cenu 45,- Kč. Strhující hon na lišku pouště – zákulisí atentátu na velitele německého Afrikakorpsu.

Generál Erwin Rommel, vrchní velitel německého Afrikakorpsu, na svém triumfálním tažení na Alexandrii drtí vše, co mu stojí v cestě. Churchill proto rozhoduje, po nezdarech britské armády porazit Rommelova vojska v přímé bitvě, že Rommel musí zemřít. Úkol je svěřen sebevražednému komandu, vedenému britským velitelem Howellem a americkým plukovníkem Morrisem. Oba muže rozdělují odlišné názory na celou misi a netrvá dlouho a z vojáků se stávají soupeři.

 

Americká strana se nakonec rozhodne porušit rozkazy a pokusí se dokončit atentát na vlastní pěst. Po mnoha dramatických příhodách jsou konečně oba soupeřící oddíly na místě. Komu z nich se v bitvě, v níž bojují proti sobě navzájem stejně zuřivě jako proti německému nepříteli, podaří zabít nepolapitelného polního maršála?

 

Žánr: Válečný / Drama

Země původu: Itálie

Rok vzniku: 1969

Délka: 87 minut

Původní název: Uccidete Rommel

Režie: Alfonso Brescia

Scénář: Lorenzo Gicca Palli

Hudba: Coriolano Gori

Kamera: Franco Villa

Společnost: Cairo Films / Capricorno International Pictures

 

Hrají: Anton Diffring (kapitán Richard Howell), Carl Parker (plukovník George Morris), Pamela Tudor (Marjorie Howellová), Ugo Adinolfi (seržant Lucchesi), Renato Romano (seržant Atwell), Walter Maestosi, Giuseppe Castellano (Cooper), Vittorio Richelmy, Edoardo Toniolo, Mico Cundari, Aldo Bonamano, Luciano Catenacci, John Bartha (obchodník Braddock), Tom Felleghy, Isabella Biancini, a další

 

Údaje o DVD:

 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 italsky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný 16:9

Bonus: Fotogalerie, Z naší nabídky


E-shop Řitka video s.r.o.