Atypfilm – Ztracený poklad templářských rytířů 2

 

Před časem Atypfilm vydal první díl, nyní ve středu 29. října 2008 nás čeká další pořadové číslo – Ztracený poklad templářských rytířů 2 v ceně 49,- Kč. Dobrodružství pokračuje! 

 

V roce 1361, právě ve chvíli, kdy se dánský král Valdemar se svým vojskem blíží ke hradbám města Visby na dánském ostrově Gotland v Baltském moři, klade mladá dívka jménem Sigrid indicie vedoucí ke skrytému pokladu nesmírné hodnoty. Brzy poté, co dívka svůj úkol splní, ji spatří vojáci a zajmou ji. Je uvězněna a později zazděna ve věži za to, že odmítla prozradit, kde je poklad ukryt.

 

 

O 700 let později se čtrnáctiletá Katrine spolu se svými kamarády, kteří přijíždějí do Visby na středověký víkend, vydává po stopách, které je mají dovést k unesenému otci Katrine i k tajnému pokladu. Skupinka kamarádů je však obklíčena nebezpečným a obávaným Černým bratrstvem, jež usiluje o poklad. Podaří se dětem najít otce dívenky a vystoupí Sigrid z minulosti, aby jim pomohla v jejich pátrání?

 

Text na obalu:
Volné pokračování filmu Ztracený poklad templářských rytířů 1. Čtrnáctiletá Katrin a její tři přátelé, kteří přijíždějí do Visby na středověký víkend, se musejí vydat po 700 let starých stopách, aby našli ukrytý poklad a zachránili Katrinina uneseného otce. Ale obávané a nebezpečné Černé bratrstvo už je jim v patách. Podaří se dětem zachránit uneseného tatínka a podá jim Sigrid přes propast sedmi století pomocnou ruku?

 

Žánr: Dobrodružný / Rodinný

Země původu: Dánsko

Rok vzniku: 2007

Délka: 78 min.

Světová premiéra: 10. února 2007 – Německo (European Film Market)

Premiéra v kinech ČR: 10. dubna 2008

Původní název: Tempelriddernes skat II

Režie: Giacomo Campeotto

Scénář: Søren Frellesen, Philip LaZebnik

Produkce: Mie Andreasen, Kim Magnusson, Tivi Magnusson

Hudba: Jeppe Kaas

Kamera: Manuel Alberto Claro

Společnost: M&M Productions

Natáčeno: Visby, Gotlands län, Švédsko

 

 

Hrají: Julie Grundtvig Wester (Katrine), Christian Heldbo Wienberg (Nis), Nicklas Svale Andersen (Mathias), Frederikke Thomassen (Fie), Peter Gantzler (Christian), David Owe (Sven), Kurt Ravn (Erik Isaksen), Trine Pallesen (Dorthe), Birgitte Simonsen (Anette), Niels Ellegaard (soudce), Frederik Christian Johansen, Pauli Ryberg (konferenciér), Tina Gylling Mortensen (pracovník v muzeu), Deni Jordan (Narren), Thomas W. Gabrielsson (Olaf), Ulf Pilgaard (Johannes), Daniel Wail (Murer), Elisabet Berglund (Jomfruen), a další

 

Údaje o DVD:

 

Zvuk: Dolby Digital 5.1 dánsky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL DVD5 16:9 (2,35:1)  

Bonus: žádný