Filmag – D’Artagnan a tři mušketýři

  

I když „filmagácké“ edice okupují pulty novinových stánků pravidelně každý týden v třech pravidelných edicích, občas se objeví i regulérní časopis s příbalem. Tak se tomu stalo i dnes, ve čtvrtek 24. července 2008, kdy se objevil Filmag č. 7 / 2008, jehož součástí jsou další 4 DVD.

Toto číslo se opět nese v duchu velké recyklace již dříve vydaných titulů. Všechna DVD jsou z edice Filmag, většina už vyšla jako samostatná DVD v trafice: 5 pekelných mužů, Člověk obojživelník,Sedm krvavých orchideí a Čtyři z tanku a pes 19.-21.díl. Jedinou novinkou je tak právě titul D´Artagnan a tři mušketýři.

 

Představovat titul Tři mušketýři by asi bylo nošením dříví do lesa. Snad každý ví, že jsou nejslavnějším románem francouzského spisovatele Alexandra Dumase staršího. Obrovský úspěch již v době Dumasova života ho přiměl k napsání dalších pokračování, a od té doby se této látky zmocňují dramatici, režiséři i tvůrci muzikálů. Filmových adaptací existuje několik desítek, více či méně povedených, a tak toto DVD můžeme brát prostě jako jednu z nich. Určitě existují lepší, a možná i horší adaptace, jejich zmapování by byl úkol hodný diplomové práce absolventa akademie filmových věd. Pokud se někdo do tohoto záslužného úkolu má chuť pustit, může začít třeba od tohoto filmu.

 

Země původu: Itálie
Rok vzniku: 1963
Originální název: D’Artagnan contro i tre moschettieri
Žánr: Dobrodružný, adaptace

 

Režie: Fulvio Tului
Scénář: Tito Carpi, Roberto Gianviti

 

Hrají: Fernando Lamas, Gloria Milland, Roberto Risso, Walter Barnes, Franco Fantasia, Folco Lulli, Andreina Paul, Gabriele Antonini, Renzo Palmer, Piero Lulli, Ugo Sasso, Carla Calò, Ignazio Leone, Romano Ghini, Carlo Lombardi, Fedele Gentile, Franco Ressel, Andrea Fantasia, Enzo Maggio, Benito Stefanelli, Leopoldo Valentini, Anita Todesco

 

Produkce: Felice Felicioni, Jacobo Savina
Hudba: Carlo Savina
Kamera: Oberdan Troiani
Střih: Antonietta Zita
Kostýmy: Vera Marzot
Stavby: Camillo Del Signore
Výprava: Alfredo Montori

 

Údaje o DVD:


Obraz: barevný, PAL, 4:3 letterbox
Zvuk: DD 2.0 česky, DD 2.0 italsky
Titulky: české
Délka: 91 minut
Bonusy:
Typ disku: DVD 5