Filmag zábava – Sherlock Holmes a doktor Watson

Kdo má málo světoznámého detektiva v provedení společnosti Amercom, má nyní díky vydavatelství Filmag v pátek 18. července 2008 šanci díky titulu v řadě ZábavaSherlock Holmes a doktor Watson za 39,- Kč. Jedná se o pilot televizní série.

Strhující, originální, herecky mistrovsky zvládnuté – to jsou slova, která se vážou k ruskému seriálu o nejslavnějším detektivovi světa Sherlocku Holmesovi a jeho věrném pomocníkovi doktoru Watsonovi. Představitel titulní postavy Vasilij Livanov se touto rolí proslavil natolik, že je v proslulém muzeu na londýnské Baker Street popsán jako nejlepší představitel Sherlocka Holmese všech dob.

Úvodní série vznikla v roce 1979 a ihned se zařadila mezi nejvydařenější adaptace slavných knih sira Arthura Conana Doylea. Sherlock Holmes se svým celoživotním přítelem a kolegou doktorem Watsonem v něm řeší zamotaný případ vraždy v tajuplné vile na anglickém venkově. Zrovna, když už slavný detektiv přichází celé věci na kloub, následuje další záhadné úmrtí. Sherlockovi tedy nezbývá, než pořádně nacpat svou legendární fajfku, naladit housle a s rafinovaností sobě vlastní se vydat po stopách na první pohled nerozluštitelné záhady.

Obsahuje díly:

1. Seznámení

2. Krvavý nápis

Žánr: Krimi

Země původu: Sovětský svaz

Rok vzniku: 1979

Délka: 142 minut

Původní název: Шерлок Холмс и доктор Ватсон: Знакомство

Režie: Igor Maslennikov

Námět: Arthur Conan Doyle

Scénář: Julij Dunskij, Valeri Frid

Hudba: Vladimir Daškevič

Kamera: Jurij Veksler

Společnost: Lenfilm Studio

Hrají: Vasilij Livanov (Sherlock Holmes), Vitalij Solomin (Dr. Watson), Rina Zeljonaja (paní Hudsonová), Maria Solomina (Helen Stonerová / Julia Stonerová), Gennadij Bogačjov, Fjodor Odinokov, Borislav Brondukov, Catherine Schell

Краткое содержание: Молодой доктор по фамилии Ватсон возвратился из Афганистана в родной туманный Лондон. Ему нужно недорогое жилье. И вот, по совету друга, он поселяется в маленьком домике на Бейкер-стрит. Его хозяйка – милая чудаковатая старушка мисс Хадсон. Также там имеется сосед – некий мистер Шерлок Холмс. Это непонятная и таинственная личность – к нему в гости приходят оборванцы и бандиты, а иногда полицейские и лорды. Кто же он? Доктор в растерянности…

Жанр: Криминал / Детектив / Триллер

Страна: СССР

Год: 1979

Длительность: 142 мин

Режиссер: Игорь Масленников

Сценарий: Артур Конан Дойль, Юлий Дунский, Валерий Фрид

Оператор-постановщик: Юрий Векслер

Композитор: Владимир Дашкевич

Студия: Ленфильм

В ролях: Василий Ливанов (Шерлок Холмс), Виталий Соломин (доктор Ватсон), Рина Зелёная (миссис Хадсон)

Знакомство – Мария Соломина (Элен Стоунер, Джулия Стоунер), Геннадий Богачёв (Стэмфорд), Фёдор Одиноков (доктор Ройлотт – озвучивал Игорь Ефимов)

Кровавая надпись – Борислав Брондуков (инспектор Лестрейд – озвучивал Игорь Ефимов), Игорь Дмитриев (инспектор Грегсон), Николай Караченцов (Джефферсон Хоуп), Адольф Ильин (Енох Дреббер), Виктор Артистов (Джозеф Стэнджерсон), Катрин Шелл

Z ohlasů diváků:

Myslím, že toto je perla sovětské kinematografie, které je souzeno stát se nesmrtelnou.

Toto dílo se právem řadí do Zlaté kolekce. Skvělá práce režiséra Igora Maslenikova.

Seriál se mi velice líbí, protože jednak mám ráda knihy Arthura Conana Doyla,a jednak se mi líbí hlavní postavy v podání Vasilije Livanova a Vitalije Solomina. Všechny díly jsem již mnohokrát viděla a stále s k nim budu vracet.

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 rusky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný 4:3

Bonus: uvádíme na DVD