Blesk pro ženy – Osudové setkání

Blesk pro ženy v pondělí 3. listopadu 2008 přispěchá s dalším dílem kolekce Inga Lindström – Moře lásky, tentokrát Osudové setkání, cena 49,- Kč. Německá televizní romance o mladé fotografce, lásce k přírodě a těžkém rozhodování mezi dvěma muži.

Pohledná a úspěšná módní fotografka Siri Westin a její životní druh, novinář Göran Ödquist, žijí ve Stockholmu v neustálém pracovním shonu. Na léto si tedy najmou dům v krásném kraji poblíž Strömsbergu, kde žije Axelův bratr se svou rodinou. Těsně před odjezdem se však situace poněkud zkomplikuje a Göran musí ještě na čas zůstat kvůli práci ve Stockholmu: V Madridu došlo k únosu, o kterém musí napsat.

Siri na něj chce nejprve počkat, ale nakonec se rozhodne odjet sama a připravit zatím dům pro jejich pobyt. Siri, která se považuje za člověka, jemuž ve městě nic nechybí, je okouzlena idylickým krajem plným nádherných lesů a vod a krásu přírody se snaží zachytit svým fotoaparátem.

Před sebou však má dvě setkání, která opět vnesou do jejího života zmatek. Hned první večer ji v lesích čeká tajemné a vzrušující setkání s vlkem. Když o tom vypráví místním lidem, jsou všichni překvapeni a příliš jí nevěří, protože v jejich kraji prý žádní vlci nežijí. Druhé setkání ji čeká další den a je mnohem příjemnější než to první. Setká se s atraktivním Jonasem Langvikem, který žije na lodi a peníze si vydělává drobnými řemeslnými pracemi. Na první pohled si padnou do oka, a protože se zanedlouho setkají čirou náhodou znovu a pak ještě několikrát, je jasné, že si jsou čím dál tím více sympatičtější.

Spojuje je společná láska k přírodě, kterou v sobě Siri objevila, a také společné hledání tajemného vlka. Společně prožité chvíle však před dívku stále jasněji staví otázku jestli opravdu ještě miluje Görana, který za ní má zanedlouho přijet. Odpověď jí nečekaně pomůže najít nejen jedno tajemství z Jonasovy minulosti, neodbytná Maybritt Sandsten, která už dlouho miluje Jonase a také nebezpečná situace do které se Siri v pustině nečekaně dostane.

Zadní strana

Žánr: Romantický / Drama

Země původu: Německo

Rok vzniku: 2005

Délka: 87 minut

Původní název: Inga Lindström – Entscheidung am Fluss

Světová premiéra: 27. února 2005 (epizoda 3 sezony 2 TV série)

Režie: Oliver Dommenget

Scénář: Christiane Sadlo

Produkce: Claus Beling, Herbert Häußler, Ronald Mühlfellner

Hudba: Richard Blackford

Kamera: Meinolf Schmitz

Společnost: Bavaria Film / Zweites Deutsches Fernsehen / Österreichischer Rundfunk

Natáčeno: Marielund, Uppsala län, Švédsko / Stockholm, Stockholms län, Švédsko / Öregrund, Uppsala län, Švédsko / Östhammar, Uppsala län, Švédsko

Hrají: Bettina Zimmermann (Siri Westinová), Rainer Grenkowitz (Jonas Langvik), Krista Stadler (Lilian Sandsteinová), Max Gertsch (Göran), Jennifer Ulrich (Maybritt Sandstenová), Kathrin Spielvogel (Kristina), Jens Knospe (Axel Ödquist), Thomas Czerniejewski, Michael Mansson

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 německy, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL DVD5 16:9

Bonus: žádný