Sport – Frankenstein

Už několikrát jsme tu nastínili problém, že vybraná témata jsou zpracovávána v mnoha a mnoha různých provedeních. To je i případ románu Mary Shelley, která napsala první horor na světě a to jenom proto, že se jí lord Byron a Percy Shelly posmívali, že žena nikdy nic nenapíše. Sobotní Sport inzeruje na 8. listopad 2008 titul Frankenstein za 49,- Kč bez dalšího upřesnění. S největší pravděpodobností půjde o TV film s českým distribučním názvem Frankenstein – Nová generace, který dokladuje, že občas je původní námět jen hodně volnou inspirací.

Geniální, ale šílený vědec dokázal prostřednictvím genetického experimentu po dvěstě let udržet naživu sebe i zrůdu, kterou stvořil.

 

V současné Americe vyšetřuje policistka Carson O´Conner sérii hrůzných vražd. Pátrání ji dovede až k vědci a jeho stvůře. Během dlouhého experimentu však na obou proběhly takové změny, které zcela změnily jejich pohled na dobro a zlo.

 

Mno, vypadá to, že by se našla daleko lepší zpracování:

 

Jedná se jen o televizní pilot k seriálu který nikdy nevzniknul. Tudíž se v celém filmu prd vyřeší a je to neukončené. Námětem samotného příběhu je fakt, že doktor Frankenstein i jeho monstrum celých 200 let žili mezi námi a monstrum jde svému tvůrci po krku. Aby to bylo zajímavější, tak si prohodili role. Doktor je ten zlý, monstrum hodné. Bohužel to zajímavé není ani trochu. Film je hrozně ospalý a skoro nic se v něm neděje. Největší devízou je skvělá kamera – jenže stále je to hezké nic!

 

Chudák Martin Scorsese nejspíš ani neví, jak se ocitl na obalu DVDček…

 

Remakenátor TEXASKÉHO MASAKRU Nispel těží z poměrně originální myšlenky, kterou zabíjí vedle televizní produkce nulová invence a příliš pomalé tempo.

 

Obrovská nuda, herecké výkony špatné, atmosféra připomínající Sedm a samotný příběh ospalý a nenapínavý.

 

Žánr: Horor / Mysteriozní / Sci-fi

Země původu: USA

Rok vzniku: 2004

Délka: 84 minut

Původní název: Frankenstein

Světová premiéra: 10. října 2004 – USA

Režie: Marcus Nispel

Námět: Mary Shelley

Scénář: Dean R. Koontz, John Shiban

Produkce: Kimberly C. Anderson, Ra’uf Glasgow, Tony Krantz, Nina R. Lederman, Jacky Lee Morgan, Kim Moses, Marcus Nispel, Vincent Oster, Malcolm Petal, Ian Sander, Martin Scorsese, John Shiban, Dean R. Koontz

Hudba: Angelo Badalamenti, Normand Corbeil

Kamera: Daniel Pearl

Společnost: Flame TV / Flame Ventures / L.I.F.T. Production / USA Cable Network

Natáčeno: Joy Theatre – 1200 Canal Street, New Orleans, Louisiana, USA / New Orleans, Louisiana, USA / State Palace Theatre – 1108 Canal Street, New Orleans, Louisiana, USA

 

Hrají: Parker Posey (detektiv Carson O’Connerová), Vincent Perez (Deucalion), Thomas Kretschmann (Victor Helios), Adam Goldberg (detektiv Michael Sloane), Ivana Milicevic (Erika Heliosová), Michael Madsen (detektiv Harker), Deborah Duje (Angeliue), Ann Mahoney (Jenna), Deneen Tyler (Kathleen Burkeová), Brett Rice (detektiv Frye), Stocker Fontelieu (Patrick), Maureen Brenna (Vickey), Billy Louviere (Jack Rogers), Will Schierhorn (Anthony O’Connor), a další

 

Údaje o DVD:

 

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky, maďarsky

Titulky: česky, maďarsky

Obraz: 16:9

Bonus: Upoutávka