Blesk – Čechomor – Stalo sa – Živě

Koncertní vystoupení z pražské T-Mobile Arény, které se odehrálo v rámci turné k albu Co sa stalo nové. Mimo záznam koncertu obsahuje také 9 videoklipů (klip Zločin je ve 3 verzích a to česká, irská a česko-irská), dokument z natáčení studiového alba, fotogalerie, diskografie, profily. Vychází zítra v pondělí 10. listopadu 2008 za cenu 52,- Kč.

Původně hrávali v akustické podobě pro vlastní zábavu a pár drobných do klobouku hlavně na tržištích, jarmarcích a poutích. V devadesátých letech se elektrifikovali, přibyly bicí nástroje, začalo období hledání nového výrazu pro spojení  "lidovky" s jinými žánry, převážně rockem. Toto období zachycují alba "Mezi horami" a částečně "Masters". Dnešní zvuk ČMHS je na první poslech specifický a skupině se daří oslovit všechny generace posluchačů. Mají na kontě několik samostatných alb, jméno Českomoravská hudební společnost zkrátili na Čechomor a cédéčko Proměny natočili v kongeniální spolupráci se symfonickým orchestrem a jedenačtyřicetiletým Jazem Colemanem, britským producentem, aranžérem, dirigentem a členem novovlnné londýnské formace KILLING JOKE.

Za "Proměny", jejichž prodej přesáhl třicetitisícovou hranici, převzali Platinovou desku a tři okřídlené sošky andělů, prestižní ocenění Akademie populární hudby v kategoriích skupina, album a skladba roku. Během jediného roku se Čechomor dostal na absolutní špici. Kapela vystupuje stejně tak na festivalech folkových jako rockových u nás i v zahraničí.

01. Hej, bystrá voda
02. Teče voděnka
03. Neber sobě
04. Co sa stalo nové
05. Malovaný kostel
06. Až pudou cikáni
07. Katuša, 8. Maoifead Thu a Thiarna
09. Zločin
10. Na Vsetíně páni
11. Hezký Janek
12. Do kostela zvonili
13. Z večera je jasno