Deník/Země pohádek – Povídání o pejskovi a kočičce

Také tuto sobotu 26. července 2008 vyjde péčí Deníku a Země pohádek další titul na DVD v edici 60 nejlepších večerníčků. A opět se tentokrát bude jednat o skutečnou klasiku. Budou to pohádky Josefa Čapka Povídání o pejskovi a kočičce. Cena 49,- Kč.

Čapkovy pohádky a pejskovi a kočičce patří k jedněm z nejroztomilejších dětských knížek. A protože byl pan Josef Čapek především malíř, jsou spojeny s neodmyslitelnou vizuální podobou jeho ilustrací. Tyto pohádky obstojí i jako samotná četba nebo zvukový záznam četby. Však také proto vyšla tato knížka i jako CD. Karel Höger čte toto líbezné vyprávění s humorem, něhou a citem na zvukové nahrávce, neustále pro velký zájem posluchačů reedované. Ale díky Čapkovým obrázkům by byla škoda nevyužít i vizuální stránky, kterou jeho ilustrace skýtají. A tak po knížce, gramofonových deskách, kazetách a CD se tyto nesmrtelné pohádky dostaly i na videokazety a na DVD. Právě ten poslední typ nosiče je ten, který nás zajímá, a na kterém si nyní můžete tyto pohádky pořídit.

V šesti kapitolách se dozvíme, jak pejsek s kočičkou hospodařili – myli podlahu, pekli dort, spravovali pejskovy roztrhané kalhoty a našli pohozenou panenku.

Kapitoly:

01. Jak pejsek s kočičkou myli podlahu

02. Jak si pejsek roztrhl kalhoty

03. O pejskovi a kočičce jak psali psaní

04. Jak pejsek s kočičkou dělali dort

05. O pyšné noční košilce

06. O panence, která tence plakala

Zadní strana 

Země původu: Československo
© 1994 KF, a.s.

Vypráví: Karel Höger
Scénář, režie a výtvarník: Eduard Hofman

Údaje o DVD: 

 

Délka: 64 minut

Obraz: barevný, PAL, 4:3

Zvuk: česky DD 2.0

Typ disku: DVD5